https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 381

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Krúdy Gyula:  Az élet álom. Krúdy Gyula válogatott novellái. Budapest, 1931. Az író sajátja (Hungária Nyomda). 254 p. Első kiadás. Impresszum: ,,Ez a könyv első kiadásban 1000 példányban készült, amelyek közül az első százat megszámoztuk". Példányunk számozatlan. Krúdy Gyula kötete novellái főként folyóiratokban jelentek meg, a válogatást az étkezés közti visszaemlékezés témája teszi egységessé. A tartalomból: A hírlapíró és a halál - A pincér álma - A fogadósné, vagy az elvarázsolt vendégek - Böske, vagy a szerkesztőség pesztonkája - Egy pohár borovicska és következményei - A kidobott vendég. Példányunk fűzése meglazult. Gedényi 3983. Tezla 2225. Fűzve, hiányos gerincű, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
1
20826.

Krúdy Gyula: Az élet álom. Krúdy Gyula válogatott novellái. Budapest, 1931. Az író sajátja (Hungária Nyomda). 254 p. Első kiadás. Impresszum: ,,Ez a könyv első kiadásban 1000 példányban készült, amelyek közül az első százat megszámoztuk". Példányunk számozatlan. Krúdy Gyula kötete novellái főként folyóiratokban jelentek meg, a válogatást az étkezés közti visszaemlékezés témája teszi egységessé. A...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,22
EUR
,
6,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Erdélyi József:  A harmadik fiú. Önéletrajz. (Budapest, 1942). Turul Szövetség Könyv- és Lapterjesztő Kft. (,,Jövő" Nyomdaszövetkezet). 242 p. Első kiadás. Erdélyi József (1896-1978) költő önéletrajza. A szegényparaszti származású őstehetség az 1920-as évek elején került az irodalmi életbe. Szociografikus ihletettségű önéletrajzában partiumi gyermekkorát, iskoláztatásának éveit, valamint első világháború alatti katonaéletét vázolja, melyből sok egyéb mellett jó rálátás nyílik a partiumi magyar-román együttélés buktatóira, valamint a korabeli oktatásügy közállapotaira. Példányunk fűzése az első előzéknél enyhén meglazult, az első repülő előzék hiányzik. Aranyozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén hiányos kiadó védőborítóban. Jó példány.
1
20827.

Erdélyi József: A harmadik fiú. Önéletrajz. (Budapest, 1942). Turul Szövetség Könyv- és Lapterjesztő Kft. (,,Jövő" Nyomdaszövetkezet). 242 p. Első kiadás. Erdélyi József (1896-1978) költő önéletrajza. A szegényparaszti származású őstehetség az 1920-as évek elején került az irodalmi életbe. Szociografikus ihletettségű önéletrajzában partiumi gyermekkorát, iskoláztatásának éveit, valamint első vilá...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,22
EUR
,
6,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Révai Lipót: Könyvviteltan dióhéjban és rövid váltóisme. Kereskedők, iparosok, kereskedelmi- és ismétlőiskolák számára, különösen pedig kereskedősegédek és kisebb üzletek használatára. Bp., 1884., Magyar Kereskedők Lapja,(Morvay és Mérei-ny.), 51 p.  Hozzákötve:  Wiesner Jakab: A kiadóról és a könyvről. Bp., 1903., "Csak Szorosan" Magyarországi Könyvkereskedő-Segédek Egyesülete, 15+1 p.;  Hozzákötve:  Wiesner Jakab: A könyvkereskedő hivatásáról. Bp., 1903., "Csak Szorosan" Magyarországi Könyvkereskedő-Segédek Egyesülete, 15+1 p.;  Hozzákötve:  Rózsa Miklós: A könyvárus hivatása és a könyvkereskedelem befolyása a műveltség fejlődésére, különös tekintettel Magyarországra. Bíráló jelentés a Budapesti Könyvkereskedő-Segédek "Csak Szorosan" Egyletének 1890. évi pályázatáról. Szerk.: Morgernstern Leó. Bp., 1891., "Csak Szorosan" Magyarországi Könyvkereskedő-Segédek Egyesülete,42 p.; Hozzákötve:  Ranschburg Győző: Mikép fokozható a könyvárusi sarjadék szellemi tehetsége és mikép javítható ezzel kapcsolatban a könyvkereskedői segédek anyagi helyzete? Bp., 1895, Pallas, 8 p.;  Hozzákötve:  Róna Béla: Az ujabb magyar irodalom. Pécs, 1897, nyn.,44 p. Hozzákötve:  Karl Fr. Pfau: Der Buchhändler. Eine Enzyklopädie des buchhändlerischen Wissens. Leipzig,én.,Karl Fr. Pfau, 64 p. Német nyelven. Hiányos.; Átkötött egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
1
20828.

Révai Lipót: Könyvviteltan dióhéjban és rövid váltóisme. Kereskedők, iparosok, kereskedelmi- és ismétlőiskolák számára, különösen pedig kereskedősegédek és kisebb üzletek használatára. Bp., 1884., Magyar Kereskedők Lapja,(Morvay és Mérei-ny.), 51 p. Hozzákötve: Wiesner Jakab: A kiadóról és a könyvről. Bp., 1903., "Csak Szorosan" Magyarországi Könyvkereskedő-Segédek Egyesülete, 15+1 p.; Hozzáköt...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
7,77
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Berkesi András:  Játék a tisztességgel. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 463 + [1] p. Dedikált: ,,Sok szeretettel Berkesi András. 970. IV. 22". Berkesi András (1919-1997) ÁVH-s vallatótiszt, lektűríró, dramaturg, a Kádár-kor rendkívül futtatott krimi- és kalandregényírója. Szerelmi szálakkal kevert, a szocialista erkölcs dilemmáin tűnődő politikai lektűrje nem kevesli a szót az 1956-os események démonizálására, illetve a helyes politikai magatartást képviselők felmagasztalására. A regény először 1964-ben jelent meg, számos új kiadást ért meg, példányunk a második kiadásból való. Néhány oldalon apró, halvány foltosság. Vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben.
1
20829.

Berkesi András: Játék a tisztességgel. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 463 + [1] p. Dedikált: ,,Sok szeretettel Berkesi András. 970. IV. 22". Berkesi András (1919-1997) ÁVH-s vallatótiszt, lektűríró, dramaturg, a Kádár-kor rendkívül futtatott krimi- és kalandregényírója. Szerelmi szálakkal kevert, a szocialista erkölcs dilemmáin tűnődő politika...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,22
EUR
,
6,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Berkesi András:  Pisztrángok és nagyhalak. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 517 + [3] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Bakó Istvánnénak nagy szeretettel: Berkesi András. 967. V. 30". Berkesi András (1919-1997) ÁVH-s vallatótiszt, lektűríró, dramaturg, a Kádár-kor rendkívül futtatott krimi- és kalandregényírója. Közérzet-regényében a szocialista erkölcsről való elmélkedéseket melodramatikus betétek gazdagítják. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
1
20830.

Berkesi András: Pisztrángok és nagyhalak. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 517 + [3] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Bakó Istvánnénak nagy szeretettel: Berkesi András. 967. V. 30". Berkesi András (1919-1997) ÁVH-s vallatótiszt, lektűríró, dramaturg, a Kádár-kor rendkívül futtatott krimi- és kalandregényírója. Közérzet-regényében a szocialista erkölcsről való e...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,22
EUR
,
6,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Berkesi András:  Küszöbök. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1969. Magvető Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda). 526 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Szeretettel Berkesi András. 970. IV. 22." Berkesi András (1919-1997) ÁVH-s vallatótiszt, lektűríró, dramaturg, a Kádár-kor rendkívül futtatott krimi- és kalandregényírója. Melodramatikus elemekkel fűszerezett, leleplező szándékú regényét a német nemzetiszocialista rendszer éveibe helyezi; a regény magyar főhősei ugyancsak jól tájékozottak, és szabad idejüket éleslátásról tanúbizonyságot tevő politikai helyzetanalízissel múlatják, illetve Radovics Milán magyar kommunista hős sorsán tépelődnek, aki a regény végén életét adja a szabadságért. Az egyértelmű morális pozíciókat kiosztó politikai kalandregény számos kiadást megért. Az első előzéken ajándékozási bejegyzés, néhány levél sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő foltosság. Kiadói egészvászon kötésben, színes, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
1
20831.

Berkesi András: Küszöbök. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1969. Magvető Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda). 526 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Szeretettel Berkesi András. 970. IV. 22." Berkesi András (1919-1997) ÁVH-s vallatótiszt, lektűríró, dramaturg, a Kádár-kor rendkívül futtatott krimi- és kalandregényírója. Melodramatikus elemekkel fűszerezett, leleplező szándékú regényét a német nemzetiszoci...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,22
EUR
,
6,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Verne, [Jules] Gyula: Kéraban, a vasfejű. I-II. köt. Ford.: György Aladár és Illésy Piroska. Bp., é.n. (cca 1910-1920), Franklin-Társulat, 208 p.; 209-423 p. Negyedik kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, a borítókon némi kopottsággal, a II. kötet gerincen kis sérülésekkel, helyenként kissé foltos lapokkal, mindkét kötetben tulajdonosi névbejegyzéssel (Binder György) és ex libris-szel (Binder Éva).
1
20832.

Verne, [Jules] Gyula: Kéraban, a vasfejű. I-II. köt. Ford.: György Aladár és Illésy Piroska. Bp., é.n. (cca 1910-1920), Franklin-Társulat, 208 p.; 209-423 p. Negyedik kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, a borítókon némi kopottsággal, a II. kötet gerincen kis sérülésekkel, helyenként kissé foltos lapokkal, mindkét kötetben ...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
5 000 HUF
12,95
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Wass Albert Adjátok vissza a hegyeimet. Bad Wörishofen, 1949. Lippoczy Miklós. Második kiadás! 128p. Kiadói sérült papírkötésben, néhány lapon sérülésekkel
1
20833.

Wass Albert Adjátok vissza a hegyeimet. Bad Wörishofen, 1949. Lippoczy Miklós. Második kiadás! 128p. Kiadói sérült papírkötésben, néhány lapon sérülésekkel

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
5 000 HUF
12,95
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Gyűjtemény Ady Endre verseiből. Nyugat Könyvtár 1-3. sz. Szerk.: Fenyő Miksa és Hatvany Lajos. Kulinyi Ernő ALÁÍRÁSÁVAL. Bp., Nyugat.Kiadói papírkötés, sérült borító, kopottas állapotban.
1
20834.

Gyűjtemény Ady Endre verseiből. Nyugat Könyvtár 1-3. sz. Szerk.: Fenyő Miksa és Hatvany Lajos. Kulinyi Ernő ALÁÍRÁSÁVAL. Bp., Nyugat.Kiadói papírkötés, sérült borító, kopottas állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 000 HUF
10,36
EUR
,
11,43
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Ludas Matyi zenés vidám játék 3 felvonásban (6 képben) írta Dékány András Liszt NÁndor verseire zenéjét szerezte Laursin Miklós. Bemutatta a Nemzeti Színház. Mindhárom szerző által DEDIKÁLT példány 32p. Amatőr félvászon kötésben
1
20835.

Ludas Matyi zenés vidám játék 3 felvonásban (6 képben) írta Dékány András Liszt NÁndor verseire zenéjét szerezte Laursin Miklós. Bemutatta a Nemzeti Színház. Mindhárom szerző által DEDIKÁLT példány 32p. Amatőr félvászon kötésben

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 000 HUF
10,36
EUR
,
11,43
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Gyuricza Péter Média-csata-tér - Fejezetek a magyar média és a hatalom utóbbi 25 évének történetéből Pont jó nekem Kft., 2012 367p. Kiadói papírkötésben
1
20836.

Gyuricza Péter Média-csata-tér - Fejezetek a magyar média és a hatalom utóbbi 25 évének történetéből Pont jó nekem Kft., 2012 367p. Kiadói papírkötésben

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,59
EUR
,
2,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Tollas Tibor: Évgyűrűk -- versei. München, 1979. Nemzetőr, Kiadói kartonált papírkötésben 96p. DEDIKÁLT!
1
20837.

Tollas Tibor: Évgyűrűk -- versei. München, 1979. Nemzetőr, Kiadói kartonált papírkötésben 96p. DEDIKÁLT!

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 600 HUF
4,15
EUR
,
4,57
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 478


Viewing: 18 November - 21 November


Item pickup: from 25 November


Deadline for payment: 6 December


Pay-off: from 11 December

  Events

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment