Páskuj Lajos költeményei. Szatmár, 1888, Molnár János, 150+3 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval. Jakabffy Lajos (1866-1940) mérnök, Szeged város műszaki tanácsosa, a település főmérnöke névbélyegzésével.
2 db pedagógiai témájú kiadvány: Dr. Hóman Bálint: Utasítás a közoktatásügyi igazgatásról szóló 1935: VI. törvénycikk végrehajtására. Bp., [1936], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 116 p. Kiadói egészvászon-kötés. + Tanterv és útmutatások a nyolcosztályos népiskola számára. III. köt.: Általános útmutatások. Bp., 1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 182 p.+ 20 (kihajtható mellékletek) t. Kiadói félvászon-kötés, m...
Antológia Ady Endre verseiből. Összeáll.: Szabó Lőrinc. Bp., én.,Athenaeum, 264 p. Aranyozott egészvászon-kötés, 1932-es ajándékozási sorokkal, jó állapotban.
Saubin, Béatrice: A próbatétel. Halálos ítélet Malajziában. Fordította Röhrig Eszter. (Dedikált.) Budapest, 1994. Európa Könyvkiadó (Dürer Nyomda). 351 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Dedikált: ,,Pour dr. Lendvay Béla. >>L''Épreuve
Kende Péter: A Viktor. (Kétszeresen dedikált.) Budapest, [2001]. KendeArt Kft. [ny. n.] 318 + [2] p. Dedikált: ,,Szeretettel: Kende Péter", valamint ,,Barátsággal dr. Lendvay Bélának. 2002. május 12. [olvashatatlan aláírás]". Kende Péter (sz. 1952) budapesti KISZ-vezető, sajtóvállalati jogtanácsos, szociológus, közíró egyedi nézőpontú Orbán-életrajza a 2002-es országgyűlési választások alakulásán...
Kiss József: Legendák a nagyapámról. Második, teljes kiadás. (Számozott.) Budapest, 1926. Kiss József gyermekei (Pesti Lloyd-Társulat ny.) 93 (helyesen 95) + [1] p. Kolofon: ,,E könyv második kiadásából finom merített papíron 500 számozott példány is készült. [Ez a] 399. sz[ámú példány]." Keretdíszes oldalakkal. Néhány oldalon apró foltosság, az első kötéstáblán régi tulajdonosi bejegyzés. Példán...
Berend Miklósné: Hadiárvák. Regény. (Aláírt.) (Budapest, 1938). Nova Irodalmi Intézet (Sárik-nyomda, Cegléd). 288 p. Egyetlen kiadás. A címoldalon az író saját kezű aláírása. Berend Miklósné született Kilényi Júlia (1881-1956) író, műfordító, a Nova Irodalmi Intézet szorgos lektűríróinak egyike. A két világháború közötti nemzedék társadalomrajzának igényével megfogalmazott regény olykor melodrama...
Szarka István 6 műve: Nem lettél tengerész, Virágöböl, A bíbor oroszlán, Szender a holdudvarban, Talán a repülés, Balzsamos sebek csorognak. Mind a szerző, Szarka István költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1993-2007, Szerzői - Zrínyi - Curiosa Nova - Hungarovox. Kiadói papírkötések, egy sérült gerinccel.
Széles Klára: Szeged - Kolozsvár 1955-1992. Kortársi szemle az erdélyi irodalomról. A szerző, Széles Klára (1936-) irodalomtörténész, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp.,1993, Pesti Szalon. Kiadói papírkötés, foltos.
Kocsis L. Mihály: Durcás Fleto királysága, avagy Market Place utazásai Kátyúföldön. A szerző, Kocsis L. Mihály (1943 - ) író, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2009., Kairosz. Kiadói papírkötés.
Györgyey Klára: Szerelmetes szurkapiszka. Kritikák, esszék, tanulmányok (1985-1995.) A szerző, Györgyey Klára (1936-2010) amerikai magyar író, műfordító, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1997, Széphalom Könyvműhely. Kiadói papírkötés.