Szalay Zsuzsánna Ayréta: Pocaklakó. Szürrealista bedekker családtervezéshez. A szerző 22 tarot illusztrációjával. A szerző, Szalay Zsuzsánna Ayréta által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,2006, Filács Kiadó. Kiadói papírkötés.
Mezey Katalin: Ismernek téged. (Elbeszélések és kisregények, 2001-2013.) A szerző, Mezey Katalin (1943- ) Kossuth- és József Attila-díjas prózaíró, költő, műfordító által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2014, Magyar Napló. Oláh Mátyás László illusztrációival. Kiadói kartonált papírkötés.
Jókai Anna: A feladat mindhalálig. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Bp.,1996,Széphalom. Kiadói kartonált papírkötés.
Villányi László 4 műve: Az alma íze, Egy másik élet, Vivaldi naplójából, Volna a szerelem. Mind a négy a szerző, Villányi László (1953-) József Attila-díjas költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. [Bp.], 1994-2006, Orpheusz. Kiadói papírkötés, kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartonált papírkötések.
Baley Endre: Létszonettkoszorú. Szarka Hajnalka illusztrációival. A szerző, Baley Endre (1962-) író, költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2016, Napkút. Kiadói papírkötés.
Laik Eszter: Hogyan lettem Esterházy. A szerző, Laik Eszter (1973-) író, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. hn., 2014, Irodalmi Jelen Könyvek. Kiadói papírkötés.
Molnár Ferenc: Liliom. Egy csirkefogó élete és halála. Külvárosi legenda hét képben. Bp.,én.,Franklin. Negyedik kiadás. Kiadói festett, szecessziós egészvászon-kötésben, kopott borítóval.
George Gömöri: My Manifold City. A szerző, George Gömöri / Gömöri György (1934-) magyar-angol irodalomtörténész, költő, műfordító által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. A borító illusztrációja Gross Arnold munkája. Cambridge, 1996, The Alba Press. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Karácsony Sándor: A könyvek lelke. Irodalmi nevelés. Budapest, 1941. Exodus-kiadás (Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt.) 395 + [1] p. Első kiadás. Karácsony Sándor (1891-1952) pedagógiai és filozófiai író, néplélektani kutató, a magyar pedagógia reformjának erős szorgalmazója. ,,A könyvek lelke - Irodalmi nevelés" című kötete alapvető munkái közé tartozik, a magyar pedagógiatörténet fontos...
Ráskai Ferenc: Dunai éjszakák. Bp., 1923, Légrády, 203+(1) p. Első kiadás. A borító Végh Gusztáv munkája. Kiadói papírkötés, a borítón ázásnyomokkal, sérült gerinccel, néhány kissé foltos lappal.