Petrőczi Éva: A bokályos házban. A szerző, Petrőczi Éva (1951- ) József Attila-díjas költő, író, műfordító, irodalomtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1997, Balassi. Kiadói papírkötés.
Alföldy Jenő: Koppintások. Irodalmi paródiák és utánzatok. A szerző, Alföldy Jenő (1939-) József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1992, Szerző. Kiadói papírkötés.
Kiss Gyula: Béke. Évek és tüzek. Illyés Gyula előszavával. A szerző, Kiss Gyula (1917-2003) író, költő, szociográfus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Mezőkövesd, 1992, Mezőkövesdi Önkormányzat Polgármesteri Hivatala. Kiadói papírkötés.
Bratka László 4 műve: Ecce volt, hol nem volt; Sarkcsillagig érő ajtófélfa tövében; A mohóság hajtott, a titkok szomja...; Felhős. Mind a szerző, Bratka László (1949-2006) költő, műfordító által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1992 - 2001, Széphalom Könyvműhely - Cserépfalvi. Kiadói papírkötés, egyben Mohás Lívia aláhúzásaival és bejegyzé...
Orosz Iván: Pán hétágú sípján. (Versek.) Szarvas, 1935. ,,Szarvasi Közlöny" Nyomda- és Lapkiadóvállalat. 61 + [3] p. Egyetlen kiadás. Összesen 300 számozott példányban megjelent verskötet aláírt példánya. Sorszáma: 50. A címoldalon régi ajándékozási bejegyzés, régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám. A címoldal enyhén foltos. Korabeli félvászon kötésben.
Körmendy Viktor: A fejetlen katona és más elbeszélések. Budapest, [1920] Légrády Testvérek (ny.) 191 + [1] p. Egyetlen kiadás. Körmendy Viktor (1876-1923) író, újságíró. Elbeszélései főként a Pesti Hirlapban és az Uj Időkben jelentek meg. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban.