Fekete J. József: Imádságos kolostor. A szerző, Fekete J. József által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Újvidék, 2002, Jugoszláviai Magyar Művelődési Tanács. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Székács emlékkönyv. Székács József születésének százéves, a gyámintézetnek félszázados, a theol. akadémiának harmincéves emlékünnepe alkalmából. Pozsony-Bp., [1912], Hornyánszky Viktor-ny., 1 (címkép) t.+ XII+568 p.+ 27 (fekete-fehér képek) t. Kiadói egészvászon-kötés, festett lapélekkel, a borítón és gerincen kis sérülésekkel, belül nagyrészt jó állapotban.
Ady Endre témájú 2 db könyv, a szerző Losonci Miklós: Képek Ady prózájában Bp., 1998, Magyar Hivatalos Közlönykiadó. 318 p. Kiadói papírkötés. + A képalkotó Ady. Bp., 1998, Biró Family. Kiadói papírkötés.
Bitó László 4 műve. Mind a szerző, Bitó László (1934-2021) író, kutatóorvos által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példányok. Istenjárás. Trianon trilógia I: hn., 1994, Aura. Kiadói papírkötés.; A névtelen evangéliuma. Amely minden népet feloldoz az istengyilkosság förtelmes bűne alól. hn., 2011, Argumentum. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.; ...
A tudományok története a Szovjetunióban. Bp., 1950., Akadémiai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 1952-es ajándékozási sorokkal (Rácz Béla Műszaki Tanárképző Főiskolás tancsoportvezetőnek.)