Lükő Gábor: A pentaton hangrendszer. A szerző, Lükő Gábor (1909-2001) Kossuth-díjas néprajzkutató által Németh László (1901-1975) író részére DEDIKÁLT példány! Különlenyomat: Etnographia 1962/2. sz. Bp.,1962,Akadémiai Nyomda, 277-301+1 p. Kiadói papírkötés.
Vörösváry László (1908-1990) könyvkiadó 2 db ALÁÍRT kötete: Egy volt könyvkiadó visszaemlékezései. Bp., 1982, szerzői, 39 p. Kiadói aranyozott műbörkötés, laza kötéssel. + Vörösváry László: Az élet derűje. Bp., 1988, a szerző kiadása. Gózon Lajos illusztrációival. Kiadói nyl-kötés.
Mikszáth Kálmánnal kapcsolatos 5 db könyv és nyomtatvány. Mikszáth Kálmán: A lohinai fű. Szerk. és az utószót írta Praznovszky Mihály. Mikszáth könyvestéka 1. Horpács, 2003, ETO-Print. 40 p. Kiadói papírkötés. + Pásztor Sándorné: Mikszáth és a ,,Görbeország". Szerk. és az utószót írta Praznovszky Mihály. Mikszáth könyvestéka 3. Horpács, 2005, Mikszáth Kálmán Társaság. 40 p. Kiadói papírkötés. + Pa...
Az emberke tragédiája. Madách Imrike tán istenkéről, Ádámkáról és Luci Ferkóról a versikéket írta Karinthy Fricike. Bp., 1994, Háttér. REPRINT! Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.
Kovács Sándor Iván, Praznovszky Mihály: Két költő egy szekéren. Arany János és Madách Imre nógrádi találkozása. Praznovszky Mihály (1946-) irodalomtörténész, muzeológus, 1993-2000 között a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója által DEDIKÁLT! Salgótarján, 1991, Mikszáth. 70 p. Megjelent 1200 példányban. Kiadói papírkötés. Fekete-fehér képekkel illusztrált.
Losonci Miklós: Petőfi a holnap költője. Petőfi a Kiskunság költője. A szerző, Losonci Miklós (1929-2010) művészettörténész által DEDIKÁLT példány! Kiskunlacháza, 2001, Bíró Family. 83 p. Kiadói papírkötés.
Losonci Miklós: Mátyás, a nagy király. Dráma. A szerző, Losonci Miklós (1929-2010) művészettörténész által DEDIKÁLT példány! Szentendre, 2008, k.n.. 40 p. Kiadói papírkötés.
Kányádi Sándor: A corcovado Krisztusa. Válogatott versek és műfordítások. Bp., 2015, Szent István Társulat. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Gömör Béla: 344. Köszönet a könyvajándékokért a dedikációkért! A szerző által DEDIKÁLT példány! GMR füzetek 5. Bp., 2013, GMR Reklámügynökség. Kiadói papírkötés, borítón kisebb hajtásnyommal.