Available
Add to cart Remove
20421.
478. Online Auction sale of the unsold lots
Books: Religion
3 000 HUF
7,77 EUR, 8,57 USD
Drews, Arthur: Die Christusmythe. Jena, 1909. Verlegt bei Eugen Diederichs (Gedruckt dei Oscar Brandstetter in Leipzig). XII + 190 + [2] p. Első kiadás. Arthur Drews (1865-1935) német történész, monista filozófus, valláskutató. Friedrich Nietzsche elszánt ellenfele volt, ám valódi hírnévre 1909. évi vallástörténeti munkájával, a Die Cristusmythe [A Krisztus-mítosz] című kötetével jutott, amely Jézus történeti létét is kétségbe vonta: elképzelése szerint Jézus mítosza korábban is meglevő ókori hitrendszerek metszéspontjában keletkezett, és alakja társadalmi szorongások nyomán alakult ki. Arthur Drews itt többek között Bruno Bauer 19. századi radikális racionalista filozófus és bibliakutató elméleteihez nyúl vissza, ám nemzetközi sikerre Drews viszi a korábbi német valláskritikusok munkáit: a munka angol fordítása 1910-ben jelent meg. A mű magyar fordításban soha nem látott napvilágot, ám hazai keresztény periodikák a korszakban és később is érdeklődéssel vizsgálták Drews valláskritikai nézeteit. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.