Jaeck, Heinrich Joachim: Allgemeine, wohlfeile Bilder Bibel für die Katholiken oder die heilige Schrift des alten Bundes, ... I-II. köt. [Egybekötve.] Leipzig, 1844. Baumgärtner,1 t.+978 p.+4 t.;2 t.+124+56 p.+2 t.; Gazdag képanyaggal, közte acélmetszetekkel (5+4) illusztrált. Német nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült, hiányzó gerinccel, foxing foltos lapokkal, az Újtestamen...
[Csereney József Benedek]: Der fromme Christ. Ein Lehr- und Gebeth-Buch, welches alle gut gesinnte Christen verstehen, und die Meisten brauchen können. Von einem vieljährigen Seelsorger aus dem Stuhlwissenburger Bisthum. Ofen, 1829, Joseph Eggenberger, 6 sztl. lev. +628 p. Neue, verbesserte, und vermehre Auflage. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérülések...
Le Saint Coran. Traduction Intégrale et Notes De Muhammad Hamidullah, professeur a l'Université d'Istanbul Avec la Collaboration de M. Léturmy. H.n., 1981, k.n. Francia és arab nyelven. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban, ex libris-szel. / In French and Arabic language. Hardcover, in good condition, with an ex libris.
Boleratzky Lóránd evangélikus egyházjogász 4 darab német és svéd nyelvű könyve: S. Skarstedt: Sveriges rikes lag 1943. Karl Rieker: Die rechtliche Stellung der evangelischen Kirche Deutschlands in ihrer geschichtlichen Entwickelung bis zur Gegenwart 1893. D. Orthmann: Wittenberg in Wort und Bild 1925. Max Reischle: Sohms Kirchenrecht und der Streit über das Verhältnis von Recht und Kirche 18...
Haan Lajos: A magyarországi ágostai hitvallásu evangélikusok egyetemes gyűlései és az egyetemes világi felügyelői hivatal. Protestáns Theologiai Könyvtár XVII. kötet, Bp., 1882, Magyarországi Protestansegylet, kopott, kissé sérült egészvászon kötés, tulajdonosi bejegyzés.
P. Boone J. B. S. J.: Rövid oktatás azon gyónásról, melyet csupán áhitatból végezünk. Második kiadás után magyarítá: Haugg Leó. Eger, 1878, Érsek-lyceumi könyvnyomda, 63+(1) p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói papírkötés. Ritka!
Haan Lajos: A magyarországi ágostai hitvallásu evangélikusok egyetemes gyűlései és az egyetemes világi felügyelői hivatal. Protestáns Theologiai Könyvtár XVII. kötet, Bp., 1882, Magyarországi Protestansegylet, kopott egészvászon kötés, foltos lapok, tulajdonosi bejegyzés.
Galura Bernát: Szent Vincze élete. Ford. Galambos Kálmán. Esztergom, 1885. Buzárovits Gusztáv. VIII. 551 l. 2 t. (rézmetszet) Korabeli, kopott félbőr kötésben. Enyhén foltos címlappal
Kolligátum vallási művekből: Békési Andor: Aki győz...: Békési Andor: Isten embere a viharban. Bp., 1943-1944., Bethlen Gábor.; Szikszai Béni: Jó Pásztor.; Szikszai Béni: Halál és azután. Bp.,1944-1945., Bethánia.; Szücs Ernő: Predesztináció. Bp., Olajág.; Bereczky Albert: Miért?; Bereczky Albert: Az igazi vigasztalás. Bp., 1942.; Ravasz László: Kicsoda az ember?; Szabó Imre: A tékozló fiú ...
Berki Feriz (szerk.): Az orthodox kereszténység. Bp., 1984, Magyar Orthodox Adminisztratúra. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas kiadói papír védőborítóban.
A boldogságos Szűz Mária élete, tisztelete, szenthelyei, legendái. Szerk.: Lévay Mihály. A könyvdíszeket és a könyv kötését Surányi István tervezete és rajzolta. Bp., [1934], Franklin, 511 p. +18 t. Eredeti, 1935-ös számlával. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötésben gerincén kis sérüléssel
Korán. Ford.: Simon Róbert. + Simon Róbert: A Korán világa. Bp., 1987, Helikon. Kiadói aranyozott bársonykötés. / Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kisebb sérüléssel. kiadói papír dísztokban.