Books: Religion

Number of items: 67

Walter János: Isten képe a természetben. Bp., 1938, Szent István-Társulat, 211+(1) p. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés, nagyrészt jó állapotban, a borítón kisebb sérüléssel, korabeli ajándékozási bejegyzéssel.
20408.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
1 400 HUF
3,63
4,00

  Add to cart
  Remove
Németh Lúciusz: A ferences rendszabály magyarázata. Gyöngyösi Ferences Könyvek 9. sz. Bp., 1946, k.n. (Vác, Kapisztrán-ny.), 237+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány ceruzás ill. tollas bejegyzéssel.
20409.

2 000 HUF
5,18
5,71
Hammer price:
2 000 HUF

Schaff Fülöp: Krisztus személyisége, azaz: emberiségének tökéletes volta Istensége kezességeül tekintve. Ford.: Kecskeméti Ferenc. Bp., 1885, Hornyánszky Viktor, VI+(2)+203+(3) p. Félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval.
20410.

Available
2 000 HUF
5,18
5,71

  Add to cart
  Remove
[Marton Boldizsár Marcell] P. Marcell O.C.D.: Összeszedettség. Kézirat-másolat, 62 p. + a szöveg gépelt átirata, 56 p. Egészvászon-kötésben, ex libris-szel (Sinkó Ferenc).
20411.

1 800 HUF
4,66
5,14
Hammer price:
1 800 HUF

Kempis Tamás 2 darab kisalakú könyve: Isten felé 1946 + Krisztus követése 1925, kissé sérült papírkötésben.
20412.

1 800 HUF
4,66
5,14
Hammer price:
3 200 HUF

Ecsedy Aladár műveiből összeállított kolligátum:   A Golgota keresztje.; A tékozló fiú útján.;  Énekel a szívem.;  A mentő bárka.;  Jöjj Jézushoz, gyermekem!   Tahitótfalu, 1939-1947., Szerzői - Magyar Református Vasárnapi Iskolai Szövetség. Átkötött félvászon-kötés.
20413.

Available
2 400 HUF
6,22
6,86

  Add to cart
  Remove
Lippay Lajos: Küzdelmekben az igazság felé. Szent Ágoston bölcselete. (Dedikált!) Bp., 1930, ,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt., 198+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány a fűzéstől részben elváló lappal. A szerző, Lippay Lajos (1897-1949) római katolikus pap, kanonok, teológiai doktor, egyházi író által dedikált példány.
20414.

Available
2 200 HUF
5,70
6,29

  Add to cart
  Remove
Sziládi László:  Három egyházi beszéd, mellyekkel részint ismerteté magát, részint hívatalát foglalá el Jász-Kiséren, és K. K. Halason Sziládi László ref. lelkész. Kecskeméten, 1849. Nyomatott Sziládi Károlynál. 33 + [1] p. Egyetlen kiadás. Szilády László (1812-1862) református lelkész jászkiséri (1846) és kiskunhalasi (1848) beiktatási beszédei, melyek a hazafias egyházi retorika kelléktárából nyújtanak ízelítőt. A leveleken halvány foltosság, az utolsó nyomtatott oldalon széljegyzet. Feliratozott, enyhén foltos kiadói borítóban. Az első borítón halvány kézi számítások.
20415.

Sziládi László: Három egyházi beszéd, mellyekkel részint ismerteté magát, részint hívatalát foglalá el Jász-Kiséren, és K. K. Halason Sziládi László ref. lelkész. Kecskeméten, 1849. Nyomatott Sziládi Károlynál. 33 + [1] p. Egyetlen kiadás. Szilády László (1812-1862) református lelkész jászkiséri (1846) és kiskunhalasi (1848) beiktatási beszédei, melyek a hazafias egyházi retorika kelléktárából ny...

3 000 HUF
7,77
8,57
Hammer price:
5 500 HUF

Pfeiffer Miklós: A katolikus Egyház és a hazai nemzetiségek. Bp., 1942, Láthatár (Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt.), 39+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, az utolsó oldalon ajándékozási bejegyzéssel. Ritka!
20416.

2 200 HUF
5,70
6,29
Hammer price:
2 200 HUF

Magyar-latin misszále az év minden napjára. Ford., bevezetésekkel és magyarázatokkal ellátta: Szunyogh Xavér Ferenc. Bp., 1944, Szent István-Társulat, 1488 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült védőborítóval.
20417.

1 800 HUF
4,66
5,14
14
Hammer price:
4 000 HUF

Gergely Jenő: A pápaság története. Bp., 1999, Kossuth. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20418.

1 600 HUF
4,15
4,57
15
Hammer price:
4 400 HUF

Rituale Strigoniense, seu formula agendorum in administratione sacramentorum ac caeteris ecclesiae publicis functionibus, jussu et auctoritate celissimi, ac recerendissimi ... Ioannis Bapt. Scitovszky de Nagy-Kér. Budae, 1859, Typis et Sumptibus Typographiae Regiae Universitatis Hungaricae, XXIV. +457 + (4)p. Négy nyelven, magyar, német, szláv, Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopásokkal
20419.

8 000 HUF
20,73
22,86
Hammer price:
8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 478

Viewing: 18 November - 21 November

Item pickup: from 25 November

Deadline for payment: 6 December

Pay-off: from 11 December

  Events