Walter János: Isten képe a természetben. Bp., 1938, Szent István-Társulat, 211+(1) p. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés, nagyrészt jó állapotban, a borítón kisebb sérüléssel, korabeli ajándékozási bejegyzéssel.
Németh Lúciusz: A ferences rendszabály magyarázata. Gyöngyösi Ferences Könyvek 9. sz. Bp., 1946, k.n. (Vác, Kapisztrán-ny.), 237+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány ceruzás ill. tollas bejegyzéssel.
Schaff Fülöp: Krisztus személyisége, azaz: emberiségének tökéletes volta Istensége kezességeül tekintve. Ford.: Kecskeméti Ferenc. Bp., 1885, Hornyánszky Viktor, VI+(2)+203+(3) p. Félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval.
[Marton Boldizsár Marcell] P. Marcell O.C.D.: Összeszedettség. Kézirat-másolat, 62 p. + a szöveg gépelt átirata, 56 p. Egészvászon-kötésben, ex libris-szel (Sinkó Ferenc).
Ecsedy Aladár műveiből összeállított kolligátum: A Golgota keresztje.; A tékozló fiú útján.; Énekel a szívem.; A mentő bárka.; Jöjj Jézushoz, gyermekem! Tahitótfalu, 1939-1947., Szerzői - Magyar Református Vasárnapi Iskolai Szövetség. Átkötött félvászon-kötés.
Lippay Lajos: Küzdelmekben az igazság felé. Szent Ágoston bölcselete. (Dedikált!) Bp., 1930, ,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt., 198+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány a fűzéstől részben elváló lappal. A szerző, Lippay Lajos (1897-1949) római katolikus pap, kanonok, teológiai doktor, egyházi író által dedikált példány.
Sziládi László: Három egyházi beszéd, mellyekkel részint ismerteté magát, részint hívatalát foglalá el Jász-Kiséren, és K. K. Halason Sziládi László ref. lelkész. Kecskeméten, 1849. Nyomatott Sziládi Károlynál. 33 + [1] p. Egyetlen kiadás. Szilády László (1812-1862) református lelkész jászkiséri (1846) és kiskunhalasi (1848) beiktatási beszédei, melyek a hazafias egyházi retorika kelléktárából ny...
Pfeiffer Miklós: A katolikus Egyház és a hazai nemzetiségek. Bp., 1942, Láthatár (Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt.), 39+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, az utolsó oldalon ajándékozási bejegyzéssel. Ritka!
Magyar-latin misszále az év minden napjára. Ford., bevezetésekkel és magyarázatokkal ellátta: Szunyogh Xavér Ferenc. Bp., 1944, Szent István-Társulat, 1488 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült védőborítóval.
Rituale Strigoniense, seu formula agendorum in administratione sacramentorum ac caeteris ecclesiae publicis functionibus, jussu et auctoritate celissimi, ac recerendissimi ... Ioannis Bapt. Scitovszky de Nagy-Kér. Budae, 1859, Typis et Sumptibus Typographiae Regiae Universitatis Hungaricae, XXIV. +457 + (4)p. Négy nyelven, magyar, német, szláv, Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopásokkal