Available
Add to cart Remove
20236.
478. Online Auction sale of the unsold lots
Books: Social sciences
1 400 HUF
3,63 EUR, 4,00 USD
(Kibédi) Varga Sándor: Rickert Henrik filozófiája. A modern értékfilozófia alapvetése. (Aláírt.) Budapest, 1931. Magyar Tudományos Akadémia (Sárkány-nyomda Rt.) 123 + [1] p. Egyetlen kiadás. A címoldalon - az egykori dedikáció nyomai alatt - a szerző saját kezű aláírása. Kibédi Varga Sándor (1902-1986) filozófus az újkantiánus értékfilozófus Heinrich Rickert (1863-1936) filozófiáját helyezi el a kortárs tudományosság rendszerében. A 121. oldaltól rövid bibliográfia. (Az Akadémia filozófiai könyvtára, 5. kötet.) Pamlényi 220. o. Korabeli vászonkötésben, az aranyozott címfelirat az első kötéstáblán vörös címkén, az eredeti fedőborítók bekötve. Jó példány.