Tétel

Hammer price:

11 000 HUF

9

Description:

Nagy Czirok László: Betyárélet a Kiskunságon. (Dedikált.) Budapest, 1965. Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda Vállalat). 336 + [4] p. Dedikált: ,,Gaál Lajos lelki barátomnak szeretettel: Nagy Czirok László". Nagy Czirok László (1883-1970) kiskunhalasi hivatalnok, néprajzkutató, múzeumigazgató. Évtizedes néprajzi gyűjtésen alapuló betyárlegendáriuma emlékezetes betekintést nyújt a XVIII-XIX. század kiskunsági betyárélet részleteibe. A népi emlékezetben népi hősnek tekintett betyárok világának kíméletlen módszerekkel vétett véget Ráday Gedeon királyi biztos a kiegyezés körüli években. Rékassy Csaba által tervezett, illusztrált kiadói egészvászon kötésben és illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk