Tétel

Available

Buy:

  Add to cart   Remove

1 800 HUF
4,66 EUR, 5,14 USD

Description:

Nietzsche, Friedrich: Werke in zwei Bänden. Ausgewählt und eingeleitet von August Messer. 1-2. Band. [Teljes mű két kötetben.] [Lipcse] Leipzig, (1930). Alfred Kröner Verlag (Druck von J. B. Hirschfeld). 1 t. (címkép) + XXXI + [1] + 581 + [1] p.; 1 t. (címkép) + VII + [1] + 612 p. Friedrich Nieztsche (1844-1900) német filológus, költő, filozófus, a 19. század egyik legnagyobb hatású filozófusa műveinek népszerű kiadása. A gyűjtemény a legfontosabb műveket tartalmazza, nagyrészt kiadási éveik sorrendjében. A kétkötetes válogatás tartalma: Die Geburt der Tragödie aus dem Geiste der Musik [A tragédia születése] (1872) - Unzeitgemässe Betrachtungen: Zweites Stück: Vom Nutzen und Nachteil der Historie für das Leben [Korszerűtlen elmélkedések: Második rész: A történelem hasznáról és káráról] (1876) - Menschlisches, Allzumenschliches [Emberi, túlságosan is emberi] (1878) - Morgenröte: Gedanken über die moralischen Vorurteile [Hajnalpír: Gondolatok a morális előítéletekről] (1881) -Die Fröhliche Wissenschaft [A vidám tudomány] (1882) - Also sprach Zarathustra [Imígyen szóla Zarathustra] (1883) - Jenseits von Gut und Böse. Vorspiel einer Philosophie der Zukunft [Túl Jón és Rosszon: Egy jövőbeli filozófia előjátéka] (1886) - Zur Genealogie der Moral [A morál genealógiája] (1887) - Götten-Dämmerung oder Wie mann mit dem Hammer philosophiert [Bálványok alkonya: Miként filozofálunk kalapáccsal] (1889) - Der Antichrist: Versuch einer Kritik des Christentums [Az Antikrisztus] (1888/1895) - Ecce Homo: Wie man wird, was man ist [Ecce Homo] (1888/1908) - Der Wille zur Macht [A hatalom akarása] (1906). Gyűjteményünk a korai ,,Korszerűtlen elmélkedések" című munkának csupán legfontosabb, második részét közli, a filozófus hagyatékából kiadott, fragmentált szerkezetű összegző művének, a Wille zur Machtnak pedig 1906. évi első kiadásának idejétől kezdve még változó terjedelmű, kötetünkben éppen 491 aforizmából álló gyűjteményét, a mű egyik lehetséges változatát közli. Az elborult elméjű filozófus utolsó műve teljes egészében a hagyatékból került kiadásra, a végső, ma is elismert szövegváltozat az 1960-as évekig váratott magára. Kötetünk függelékképpen közli Nietzsche verseit is, a munka bevezetését August Messer német filozófiatörténész írta. Egységes, feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk