Gyarmati Dezső: Aranykor. A magyar vízilabdázás története. Bp., 2002, Herodotosz. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, jó állapotban. Gyarmati Dezső által dedikált. 13 . sorszámű
Szendrő Szabolcs-Németh Géza: Fél lábbal a csúcson. A szerző, Szendrő Szabolcs (1946-) hegymászó, az 1996-os első magyar Mount Everest expedíció tagja által DEDIKÁLT példány! Bp., 1997, Korona. Kiadói papírkötés, tartalomjegyzékben tollas aláhúzásokkal.
Bakó Jenő: Eger, az úszó város. Benne Bakó Jenő, eredetileg Heizer Jenő (1921?2000) magyar úszó, mesteredző, sportvezető, szakíró és Válent Gyula (1926-2010) úszó, vízilabdázó, edző DEDIKÁCIÓJÁVAL! Eger, Egri Nyomda. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Mező Ferenc: A berlini olympia. Budapest, 1937. A szerző kiadása (Chromo Magyar Általános Papíripar Rt.) [24] p. Egyetlen kiadás. Mező Ferenc (1885-1961) pedagógus, sporttörténész, görög-latin szakos óraadó tanárként számos tanítványát indította el sport pályafutásán. Olimpiatörténeti monográfiájával az 1928-as olimpiai játékok aranyérmét nyerte el, szellemi kategóriában. 1937. évi olimpiai össze...
Szegő András: Madár. 12 menet Erdei Zsolttal. (A sportoló által dedikált példány.) [Budapest], (2010). Kossuth Kiadó (Szekszárdi Nyomda Kft.) 228 + [4] p. + 1 melléklet (sorsszelvény egy privát edzéshez). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,dr. Lendvay Bélának sok szeretettel: Erdei Zsolt Madár". Erdei Zsolt olimpiai érmes, világbajnok ökölvívó élet-interjúját egész oldalas felvételek kísérik. Kötetünk ...
Biczó Zalán: A győri ETO életrajzi lexikona. (1904-1945.) DEDIKÁLT! A nevet kisatírozták. Győr, 2021, Palatia. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.