Available for bidding
20521.
478. Online auction
Books: Tales
6 000 HUF
15,54 EUR, 17,14 USD
6 000 HUF
A ,,Magyar Cserkész" könyvsorozatának négy kötete. (1922-1924) [Egybekötve.] --- Szőllősy István: Lovagiasság. A lovagkor - Lovagi erények - Új lovagság. [Két példányban bekötve.] Budapest, 1922. ,,Magyar Cserkész" kiadása (Fráter és Társa ny.) 99 + [1] p. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A szerző a cserkészetet, mint a modern kor lovagias viselkedésformájának tekinti. A kiadványba illesztett, emlékezetes társadalomtörténeti eszmefuttatásában a lovagiasság eltűnését, a felelősség és közösségérzés hiányát; az egyéni önzést, önérdeket és széthúzást nevezi meg az 1848 utáni idők fő tényezőjének, és ebből vezeti le az első világháború utáni társadalmi összeomlást, mely Trianonhoz vezetett. (A ,,Magyar Cserkész" könyvei. 40-42. szám.) --- Borsiczky Sándor (összeáll.): CSŐSZ, avagy cserkésztáborozásoknál felhasználandó jogszabályok kátéja. Budapest, 1924. Magyar Cserkészszövetség Kiadóvállalata (Fráter és Társa ny.) 29 + [3] p. Részlet a vadászati, erdészeti és halászati jogszabálygyűjtemény bevezetőjéből: ,,A cserkészet a jó polgárság iskolája lévén, kötelességünk megismerni mindazon jogszabályokat, melyek cserkészésünk közben bármiként is reánk vonatkozhatnak. Kell, hogy a cserkészet a polgárság eleje legyen; ezért nem érhetjük be az állami élet erdejében való ösztönszerű ide-oda mászkálással; nekünk ismernünk kell a törvény ösvényeit és ápolnunk kell őket cserkészésünk alkalmával". (A ,,Magyar Cserkész" könyvei. 58. szám.) --- Bánlaky Ödön - Hesz István - Sztrilich Pál (összeáll.): Mit játsszunk? A ,,Magyar Cserkész" játékkönyve. Budapest, 1923. Magyar Cserkészszövetség Kiadóvállalata (Fráter és Társa ny.) 88 p. A Sík Sándor bevezetőjével kezdődő kötet a beltéri, kültéri és kimondottan cserkészeti-tájékozódási-alaki kiképzési játékok bőséges választékát nyújtja. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával. (A ,,Magyar Cserkész" könyvei. 54-56. szám.) --- Mócsy János: Cserkészfizika és kémia. Az I. osztályú próba 8. pontjának anyaga. Budapest, 1922. A ,,Magyar Cserkész" kiadása (Fráter és Társa ny.) 23 + [1] p. A kötet néhány, a cserkész foglalkozások közben előforduló fizikai és kémiai jelenség háttérmagyarázatát adja, néhány szövegközti ábrával. (A ,,Magyar Cserkész" könyvei. 38. szám.) Kolligátumunk egyes oldalain apró, halvány foltosság, néhány levél fűzése enyhén meglazult. Az első előzéken kézi tartalomjegyzék, illetve régi gyűjteményi bélyegzés, ez utóbbi az első bekötött mű címlapján megismétlődik. Poss.: 278. számú ,,Bocskay István" Cserkészcsapat, Kiskunhalas. Enyhén sérült gerincű, enyhén kopott korabeli félvászon kötésben, az első kötéstáblán egykori, kitöltetlen katalóguscímkével.
up to 1.000 HUF | 100 HUF |
up to 5.000 HUF | 200 HUF |
up to 10.000 HUF | 500 HUF |
up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
over 1.000.000 HUF | 100.000 HUF |