Books: Tales

Number of items: 28

20532.

Bak János: Legény Berci. Modern mese. (Z. Szüts Erzsébet rajzaival.) Budapest, Budapest, [1941]. Mefhosz Könyvkiadó (Királyi Magyar Egyetemi Kiadó). 128 p. + 7 t. (színes). Egyetlen kiadás. Bak János ifjúságnak szánt tudományos-fantasztikus regénye a műfajban szokatlan módon versben íródott. Legény Berci diplomáciai, forradalmi és csillagközi kalandjait oldalszámozáson belül Z. Szüts Erzsébet tíz...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Jakab Ödön:  A két imposztor. Elbeszélés gyermekek számára. Neogrády Antal rajzaival. Budapest, 1913. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 143 + [1] p. Jakab Ödön (1854-1931) költő, író, drámaíró, újságíró, pedagógus, a XIX. század végének népszerű szerzője. Népies hangulatú, hazai tájakon játszódó ifjúsági elbeszélésének szövegét Neogrády Antal grafikusművész számos egész oldalas illusztrációja kíséri. Az ifjúsági regény első kiadása 1898-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Példányunk fűzése az előzékeknél kissé meglazult, az első előzéken régi katalóguscímke, a hátsó előzéken apró foltosság. Aranyozott, illusztrált, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben.
20533.

Jakab Ödön: A két imposztor. Elbeszélés gyermekek számára. Neogrády Antal rajzaival. Budapest, 1913. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 143 + [1] p. Jakab Ödön (1854-1931) költő, író, drámaíró, újságíró, pedagógus, a XIX. század végének népszerű szerzője. Népies hangulatú, hazai tájakon játszódó ifjúsági elbeszélésének szövegét Neogrády Antal grafikusművész számos egész old...

Available for bidding
1 400 HUF
3,63
4,00
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
20534.

Farkas Emőd: A gyermek kapitány. Regényes történet a szabadságharcból a tanulóifjúság számára. Budapest, [1935 körül]. Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 122 + [6] p. Farkas Emőd (1866-1920) író, újságíró, műfordító ifjúsági regényét oldalszámozáson belül Sebők Zsigmond szövegközti illusztrációi díszítik. Az első előzéken régi katalóguscímke. K. Sávely Dezső grafikusművész színes rajzá...

Available for bidding
1 400 HUF
3,63
4,00
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
20535.

Available for bidding
2 600 HUF
6,74
7,43
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Csukás István: Cillancs felfedezi a világot. Bp., 1989, Juventus, kartonált papírkötés, jó állapotban.
20536.

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Híres mesék mesedoboz. 1-5 füzet. Saint-Antoine, 1993, Tormont. Kiadói papírmappában, kiadói papírkötések, kissé kopott borítókkal.
20537.

Available for bidding
3 600 HUF
9,33
10,29
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
The Brothers Grimm Cinderella. Illustrated by Zsuzsa Füzesi. Adapted by Judith Sollosy. Bp., én., Forma-Art. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20538.

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Rekai, Kati: The Adventures of Mickey, Taggy, Puppo and Cica and How They Discover the George R. Gardiner Museum of Ceramic Art in Toronto, Canada. Illustrations by Elise Kane. (Dedikált.) Toronto, 1987. Canadian Stage and Arts Publications Ltd. 64 p. Első kiadás. Dedikált: ,,With best wishes for a future visit to the Gardiner [Museum], from the author, Kati Rekai. Toronto, Sept 5/91". Rékai Kati (1921-2010) magyar származású kanadai írónő színes és egyszínnyomású rajzokkal gazdagon illusztrált ismeretterjesztő meseregénye. Az írónő már korábban is publikált gyerekeknek szánt, állatszereplőket felvonultató, kalandos útikönyveket, melyek közül útikönyvünk a szerző lakóvárosának, Torontónak múzeumába vezet. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20539.

Rekai, Kati: The Adventures of Mickey, Taggy, Puppo and Cica and How They Discover the George R. Gardiner Museum of Ceramic Art in Toronto, Canada. Illustrations by Elise Kane. (Dedikált.) Toronto, 1987. Canadian Stage and Arts Publications Ltd. 64 p. Első kiadás. Dedikált: ,,With best wishes for a future visit to the Gardiner [Museum], from the author, Kati Rekai. Toronto, Sept 5/91". Rékai Kati ...

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Bezerédy Amália: Flóri könyve. Bp.,[1990],Móra. Hasonmás kiadás. Jubileumi kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés.
20540.

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Kispajtások Mesekönyve sorozat 2 kötete: Thury Zoltán: Ordas uram hivatala.; Bolondfalva. Finn népmesék. Ford.: Rácz István. Bp., 1956-1957, Ifjúsági Könyvkiadó / Móra. Kiadói papírkötés, az egyik kötet sérült, szétváló fűzéssel.
20541.

Available for bidding
1 200 HUF
3,11
3,43
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Rekai, Kati: The Adventures of Mickey, Taggy, Puppo and Cica and How They Discover Toronto. Illustrations by Elise Kane. (Dedikált.) Toronto, 1987. Canadian Stage and Arts Publications Ltd. 116 p. Dedikált: ,,With best wishes from the author, Kati Rekai & M. T. P. C." Rékai Kati (1921-2010) magyar származású kanadai írónő színes és egyszínnyomású rajzokkal gazdagon illusztrált ifjúsági ismeretterjesztő regénye. Az írónő - állatszereplőket mozgató - ifjúsági ismeretterjesztő meseregénye először 1974-ben jelent meg, és egy egész könyvsorozatot (ifjúsági útikönyv-sorozatot) alapított meg a címben megjelölt kutya- és macskahősök tevékeny részvételével. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20542.

Rekai, Kati: The Adventures of Mickey, Taggy, Puppo and Cica and How They Discover Toronto. Illustrations by Elise Kane. (Dedikált.) Toronto, 1987. Canadian Stage and Arts Publications Ltd. 116 p. Dedikált: ,,With best wishes from the author, Kati Rekai & M. T. P. C." Rékai Kati (1921-2010) magyar származású kanadai írónő színes és egyszínnyomású rajzokkal gazdagon illusztrált ifjúsági ismeretterj...

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Rekai, Kati: The Adventures of Mickey, Taggy, Puppo and Cica and How They Discover Greece. Illustrations by Karen Bell. Based on original character designs by Ferenc Rofusz. (Dedikált.) Toronto, 1996. Canadian Stage and Arts Publications Ltd - Sigma Publishing & Rosehill Printing. VIII + [2] + 46 p. Dedikált: ,,With best wishes for a future visit to Greece, from the author, Kati Rekai & M. T. P. C. 2002". Rékai Kati (1921-2010) magyar származású kanadai írónő színes és egyszínnyomású rajzokkal gazdagon illusztrált ifjúsági ismeretterjesztő regénye. Az írónő már korábban is publikált gyerekeknek szánt, kalandos ifjúsági útikönyveket. A kötetben szereplő négy antropomorf állat mesehős az impresszum szerint Rofusz Ferenc animátor, Oscar-díjas rajzfilmrendező leleménye. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20543.

Rekai, Kati: The Adventures of Mickey, Taggy, Puppo and Cica and How They Discover Greece. Illustrations by Karen Bell. Based on original character designs by Ferenc Rofusz. (Dedikált.) Toronto, 1996. Canadian Stage and Arts Publications Ltd - Sigma Publishing & Rosehill Printing. VIII + [2] + 46 p. Dedikált: ,,With best wishes for a future visit to Greece, from the author, Kati Rekai & M. T. P. C...

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 478

Viewing: 18 November - 21 November

Item pickup: from 25 November

Deadline for payment: 6 December

Pay-off: from 11 December

  Events