Books: Technics

Number of items: 31

Lagréné, De: Hajózás a szárazföldi vizeken. Folyók és folyamok. I-II. kötet. (A mű három kötetben teljes) /A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet Könyvkiadó Vállalata V-VI./ Ford.: Kvassay Jenő, Birly Béla. Az eredetivel összeegyeztette: Mokry Endre. Budapest, 1885-1888. Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. XII, [2] 200 p., 9 t. (kihajtható); XV, 260 [1] p. 12 t. (kihajtható); 288p. 20TKiadói, aranyozott gerincű egészvászon kötésben, apró kopással a gerincen
20270.

Lagréné, De: Hajózás a szárazföldi vizeken. Folyók és folyamok. I-II. kötet. (A mű három kötetben teljes) /A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet Könyvkiadó Vállalata V-VI./ Ford.: Kvassay Jenő, Birly Béla. Az eredetivel összeegyeztette: Mokry Endre. Budapest, 1885-1888. Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. XII, [2] 200 p., 9 t. (kihajtható); XV, 260 [1] p. 12 t. (kihajtható); 288p. 20TKiadói, aranyozott...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
18 000 HUF
46,63
51,43
Minimum bid:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
20271.

Max Becker: XXXII Tafeln zur angewandten Baukunde des Ingenieurs. Der Wasserbau in seinem ganzen Umfange. [XXXII. tábla a mérnöki alkalmazott építéstudományhoz. A vízépítés a maga teljességében.] Stuttgart, 1861, Carl Mäcken, 4 p.+27 (litografált, nagyrészt fekete-fehér, de közte 2 színes is) t. Zweite, vermehrte und verbesserte Auflage. Német nyelven. Benne különféle "vízépítési" munkákra vonatko...

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Frecskay János: Mesterségek szótára. I. Ötven iparág leírása; II. Ezen iparágak összesített magyar-német és német-magyar szótára.[A két kötet egyben!] Bp., 2001, Nap Kiadó, 752 p. A Budapesten, 1912-ben megjelent 1. kiadás reprintje! Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
20272.

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Magyar földmérők arcképcsarnoka. I-III. köt. Szerk.: Raum Frigyes (I-II. köt.), Dr. Lukács Tibor (III. köt.) Tárczy-Hornoch Antal előszavával. Bp., 2001, Geodéziai és Térképészeti Rt. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
20273.

Available for bidding
7 000 HUF
18,13
20,00
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
Bakos Attila - Czigler Klára - Harangozó Tamás: A magyar repülés centenáriuma. 100 év eredményei. Bp., 2009, Magyar Repüléstörténeti Társaság. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
20274.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Michael Köckritz: Porsche 911 design book. The next generation.A ramp design book. Inspired by Michael Mauer. Reutlingen, én., Ramp.space. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt-alakú kartonált papírkötés.
20275.

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
A gépjáróművezetői vizsga rendészeti anyaga kérdésekben és feleletekben. A jobb oldali közlekedéssel kapcsolatban hatályba élő új közlekedési szabályoknak megfelelően átdolgozott VIII. kiadás. Budapest, 1943. Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 56 p. Magyarországon a vízi és vasúti közlekedéssel ellentétben a közutakon egészen 1941-ig a középkorból örökölt bal oldali közlekedés volt érvényben. 1938-1939 során a Harmadik Birodalom terjeszkedésével az egykori Ausztriában és Csehországban is bevezették a jobb oldali közlekedést, a gazdasági és turisztikai nagyhatalom közelléte pedig egyre inkább szükségessé tette a menetirány reformját. A háború kitörése miatt a reformot két évvel elhalasztották, ám 1941. július 6-tól országosan, 1941. november 9-től pedig a fővárosban és környékén is életbe lépett a jobb oldali közlekedés. A KRESZ szabályait kivonatoló kiadványunk jelentős helyet szentel az új közlekedési menetirány jelentette szabályváltozások taglalásának. Közlekedési szabályzatunk, bár általános szabályozásra törekszik, egyes budapesti helyszínek közlekedési szabályait mégis egyesével szabályozza, így más és más szabályozás alá esik a Horthy Miklós hídon, a Ferenc József hídon és a Margit hídon való közlekedés, a főváros főútvonalait pedig kivétel nélkül nevesíti kiadványunk, a főútvonalra vonatkozó közlekedési szabályok kivonatolásával. Kiadványunk utolsó nyolc oldalán az érvénybe lépett közlekedési táblák színes rajza. Fűzve, enyhén sérült, javított kiadói borítóban.
20276.

A gépjáróművezetői vizsga rendészeti anyaga kérdésekben és feleletekben. A jobb oldali közlekedéssel kapcsolatban hatályba élő új közlekedési szabályoknak megfelelően átdolgozott VIII. kiadás. Budapest, 1943. Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 56 p. Magyarországon a vízi és vasúti közlekedéssel ellentétben a közutakon egészen 1941-ig a középkorból örökölt bal oldali közlekedés volt érvényben. 1938-19...

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Járosi Márton (szerk.): A Lévai örökség és a magyar energetika. Bp., 2010, Püski. Kiadói kartonált papírkötés, DVD-melléklettel.
20277.

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Király Kálmán: Modern utak építése. Budapest, 2004, Állami Közúti és Információs Kht. Az 1927. évi kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötés.
20278.

Available for bidding
800 HUF
2,07
2,29
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
Orelt Lajos: Vezérkönyv az elemi népiskolai kézimunkák tanításához. Tanítók, képezdei növendékek és szülők számára. I. füzet. DEDIKÁLT! Nagyszeben, 1886, Szerzői, 32 p. Kiadói papírkötés, szakadt, hiányos, foltos borítóval.
20279.

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Atomenergia, radiológia, energetika témájú könyvek és kiadványok, össz. 18 db. Közte kis példányszámúak (250-500 pld.) Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
20280.

Available for bidding
1 400 HUF
3,63
4,00
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Bogdánffy Ödön: A vízierő. II. köt. Bp., 1914, Pallas. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
20281.

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 478

Viewing: 18 November - 21 November

Item pickup: from 25 November

Deadline for payment: 6 December

Pay-off: from 11 December

  Events