Magyarország útügyi évkönyve 1934. Szerk. és kiadja a M. Kir. Kereskedelemügyi Minisztérium Közúti Műszaki Szakosztálya. Bp., 1935, ,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt., 296+(8) p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Szövegközti fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
Bíró Sándor: Szlöjd-gyakorlatok papírmunkái az elemi népiskola hat osztályában. Miskolc, 1931, Szerzői,(Miskolci Könyvnyomda Rt.-ny.), 135+5 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, javított gerinccel és borítóval, foltos borítóval, a borító részben elvált a könyvtesttől, egy lap javított.
Makai István: Hangerősítés, hangfelvétel (Mikrofontól...hangszóróig) Bp., 1944. Szerzői. 191 p. az oldalszámozáson belül 16 egészoldalas képtáblával. Korabeli félvászon kötésben. Ritka audiofil szakkönyv.
Jánossy Lajos-Elek Tibor A relativitáselmélet filozófiai problémái Akadémiai Kiadó, 1963 351p. Kiadói vászon kötésben. Papír védőborítóval, volt könyvtári példány. Az Einstein-féle ismeretelméleti felfogás kritikáját tartalmazza, egészen más alapokon (Lorentz - Fitzgerald - Jánossy-féle értelmezés) felépítve a relativitáselméletet.
Dr. Stachó Tibor: Felsőbb mennyiségtan. Bp.,é.n.,(Wodianer F. és Fiai-ny.), 623 p. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan kopott borítóval. A Ludovika Akadémia magas színvonalú matematika tankönyve volt.
Eisenbund-Garvey-Wigner Az atommag szerkezete Akadémiai Kiadó, 1969 144p. Kiadói egészvászon kötésben + Jánossy Lajos A valószínűségelmélet alapjai és néhány alkalmazása, különös tekintettel mérési eredmények kiértékelésére Tankönyvkiadó 1967. A tétel első darabja a kor legmagasabb színvonalán álló alapmű, egyik szerzője Wigner Jenő, magyar származású, Nobel-díjas fizikus, aki ehhez a magyar kiadá...