Books: Travelling, Local History

Number of items: 127

Geőcze István, szendrői: Utazás Braziliába és vissza. I-II. köt. [Egybekötve]. Pest, 1869-1870, Lauffer Vilmos (Rudnyánszky Béla-ny.), VIII+171+(1) p.; VII+(1)+179 p. Első kiadás. Félvászon-kötésben, viseltes állapotban, sérült gerinccel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, régi bélyegzőkkel.
19000.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
26 000 HUF
67,36
74,29
Minimum bid:
26 000 HUF
26 000 30 000 36 000
A pozsonyi ág. hitv. ev. egyházközség története. Az egyházközség háromszázados fennállásának emlékezetére eredeti kútfők után. Két részben.csak a. II. rész. Schmidt K. J., Ebner Gusztáv, Markusovszky Sámuel, Freuszmuth Frigyes: Az egyházközség belső élete és intézményei. Pozsony, 1906. Wigand F. K. VI l. 482 l. Gazdag képanyaggal.  Fűzve, későbbi egészvászon kötésben, Nagyon ritka egyház- és helytörténet.
19001.

A pozsonyi ág. hitv. ev. egyházközség története. Az egyházközség háromszázados fennállásának emlékezetére eredeti kútfők után. Két részben.csak a. II. rész. Schmidt K. J., Ebner Gusztáv, Markusovszky Sámuel, Freuszmuth Frigyes: Az egyházközség belső élete és intézményei. Pozsony, 1906. Wigand F. K. VI l. 482 l. Gazdag képanyaggal. Fűzve, későbbi egészvászon kötésben, Nagyon ritka egyház- és helyt...

Available for bidding
16 000 HUF
41,45
45,71
Minimum bid:
16 000 HUF
16 000 19 000 22 000
19002.

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Bessenyei Almanach 1931. évre. Szerk.: Szohor Pál. Nyíregyháza, 1930, Jóba Elek-ny., 131+(5) p. Gazdag helytörténeti adatokkal, leírásokkal. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Ritka!
19003.

Available for bidding
12 000 HUF
31,09
34,29
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Homoród-mente viseletben. A fényképanyagot összeáll.: Mihály János. Fülöp Hajnalka - Mihály János kísérőtanulmányaival. Bp., 2019., Nemzetstratégiai Kutatóintézet - Méry Ratio. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19004.

Available for bidding
9 000 HUF
23,32
25,71
Minimum bid:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
19005.

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Baktay Ervin (1890-1963): A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban. A szerző, Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, író, szerkesztő, India-kutató és India-utazó és Hagyits Anna (?) által DEDIKÁLT példány! A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1934], Franklin-Társulat, 1 t.+ 220+(2) p.+ 28 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t.+ 2 térkép. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval és gerinccel, laza kötéssel.
19006.

Baktay Ervin (1890-1963): A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban. A szerző, Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, író, szerkesztő, India-kutató és India-utazó és Hagyits Anna (?) által DEDIKÁLT példány! A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1934], Franklin-Társulat, 1 t.+ 220+(2) p.+ 28 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t.+ 2 térkép. Kiadói aranyozott egészvászon...

Available for bidding
6 000 HUF
15,54
17,14
Minimum bid:
6 500 HUF
6 500 7 500 9 000
Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Ford.: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat ("Pátria"-ny.), 1 t.+IX+2+667 p.+ 15 t. + 1 (különálló térképmelléklet (Khinai-Turkesztán és Kanszu térképének részlete Stein Aurél, és indiai kísérői R: B. Lál Szinh és R. Sz. Rám Szinh útvonalaival, 1906-08, 1:3000,000,41x83 cm) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, sérült szennylapokkal, szakadozott térkép-melléklettel.
19007.

Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Ford.: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat ("Pátria"-ny.), 1 t.+IX+2+667 p.+ 15 t. + 1 (különálló térképmelléklet (Khinai-Turkesztán és Kanszu térképének részlete Stein Aurél, és indiai kísérői R: B. Lál Szinh és R. Sz. Rám Szinh útvonalaival, 1906-08, 1:3000,000,41x83 cm)...

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Agostini, Alberto M[aria] de:  Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította Cholnoky Béla. 100 képpel. Budapest, [1930 körül]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 209 + [3] p. + 28 t. (kétoldalas). Alberto Maria de Agostino (1883-1960) szalézi szerzetes, olasz misszionárius, felfedező, hegymászó, fényképész és etnográfus. Több évtizedes missziós munkássága Dél-Amerika legdélebbi részeire szólította; a rendkívüli természeti szépségekben gazdag, hó borította és szél tépte hegyvidék számos részét a modern felfedezők közül elsőként járta be. Munkájában 1910-1923 közötti földrajzi és néprajzi megfigyeléseit közli a Tűzföldről, annak vadászó életmódot folytató, sámánisztikus hiedelemvilágú őslakó törzseiről, illetve a lassan modernizálódó vidékről. Az első magyar kiadás 1926-ban jelent meg, példányunk az 1930 körüli 3. kiadásból való. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19008.

Agostini, Alberto M[aria] de: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította Cholnoky Béla. 100 képpel. Budapest, [1930 körül]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 209 + [3] p. + 28 t. (kétoldalas). Alberto Maria de Agostino (1883-1960) szalézi szerzetes, olasz misszionárius, felfedező, hegymászó, fényképész és etnográfus. Több évtizedes missziós munkássága Dél-Amerika legdélebbi ré...

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Győr szabad királyi város címeres kiváltságlevele. Bp., 2000. HASONMÁS kiadás. 536/1000. számozott példány. Kiadói plüss kötés, jó állapotban.
19009.

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Knauz Nándor:  A Garan-melletti Szent-Benedeki apátság. Írta Knauz Nándor a templom felszentelésének emlékére. Első kötet. [Unicus, nem jelent meg több rész.] Budapest, 1890. Kiadja az Esztergomi Főkáptalan (Franklin-Társulat ny.) 2 t. (hártyapapírral védett címkép és kétszínnyomású díszcímlap) + [4] + 250 + [6] p. + 14 t. (acélmetszet, ebből egy kihajtható). Folio. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti rajzzal illusztrált egyháztörténeti-helytörténeti monográfia. A munka díszcímlapját idősebb Storno Ferenc (1821-1907) grafikusművész, építész, műemlékvédő, számos középkori templom neogót átépíttetője rajzolta. Díszkeretes szövegoldalakkal. A címoldalon apró sérülés, egyes oldalakon apró, halvány foltosság. XX. század második felében készült félvászon kötésben. Körülvágatlan, jó példány.
19010.

Knauz Nándor: A Garan-melletti Szent-Benedeki apátság. Írta Knauz Nándor a templom felszentelésének emlékére. Első kötet. [Unicus, nem jelent meg több rész.] Budapest, 1890. Kiadja az Esztergomi Főkáptalan (Franklin-Társulat ny.) 2 t. (hártyapapírral védett címkép és kétszínnyomású díszcímlap) + [4] + 250 + [6] p. + 14 t. (acélmetszet, ebből egy kihajtható). Folio. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáso...

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
3 darabos metróval kapcsolatos kiadvány tétel. 1980 M3 - Nagyvárad tér - Kőbánya-Kispest vasútállomás. Bp., Athenaeum, 31 p. A budapesti észak-déli (M3-as) metróvonal ismertető prospektusa + Észak-déli metróvonal első szakaszának prospektusa + 1972 Budapesti 2-es metró képes, térképes menetrendje
19011.

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 478

Viewing: 18 November - 21 November

Item pickup: from 25 November

Deadline for payment: 6 December

Pay-off: from 11 December

  Events