Available for bidding
8 000 HUF
20,73 EUR, 22,86 USD
8 500 HUF
Knauz Nándor: A Garan-melletti Szent-Benedeki apátság. Írta Knauz Nándor a templom felszentelésének emlékére. Első kötet. [Unicus, nem jelent meg több rész.] Budapest, 1890. Kiadja az Esztergomi Főkáptalan (Franklin-Társulat ny.) 2 t. (hártyapapírral védett címkép és kétszínnyomású díszcímlap) + [4] + 250 + [6] p. + 14 t. (acélmetszet, ebből egy kihajtható). Folio. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti rajzzal illusztrált egyháztörténeti-helytörténeti monográfia. A munka díszcímlapját idősebb Storno Ferenc (1821-1907) grafikusművész, építész, műemlékvédő, számos középkori templom neogót átépíttetője rajzolta. Díszkeretes szövegoldalakkal. A címoldalon apró sérülés, egyes oldalakon apró, halvány foltosság. XX. század második felében készült félvászon kötésben. Körülvágatlan, jó példány.
up to 1.000 HUF | 100 HUF |
up to 5.000 HUF | 200 HUF |
up to 10.000 HUF | 500 HUF |
up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
over 1.000.000 HUF | 100.000 HUF |