Lakner László (1936-): Illusztráció Iszaak Babel Lovashadsereg c. művéhez, 1962. Olaj, papír. Jelezve jobbra lent: Lakner 1962. Üvegezett fakeretben. 18,5x12 cm. Lakner László életművének első nagy korszaka az 1950-es évek végén kibontakozó szürnaturalizmus volt, amely egészen az 1960-as évek elejéig tartott. Ekkor készült az árverésünkön szereplő műve is. Rendkívül korai munka, becses gyűjtői rit...
Bartl József (1932-2013): Csendélet, 1970-es évek. Olaj, vászon. Jelezve balra lent: Bartl. Hátoldalán Képcsarnok Vállalat címkéjével. 80x80 cm. Üvegezett fakeretben
Lux Antal (1935-): Bábuk, 1970. Szitanyomat, papír. Jelzett és datált (A Lux 70), számozott: 1/30. 40x46 cm. Magyarországon nagyon ritka klasszikus pop art mű, mivel a művész Nyugat-Németországban alkotta. Gyűjtői ritkaság, a 30 számozott példányból az első! / Antal Lux (1935-): Puppets. Serigraphy on paper. Signed and dated (A Lux 70), numbered: 1/30. 40x46 cm . Very rare work from the classic pe...
Jankovics Marcell (1941-2021): Jelenet Az ember tragédiája c. 2011-es animációs filmből. JM eredeti rajza. Ceruza, pausz. autográf feljegyzéséve 33x30 cm
Barcsay Jenő (1900-1988): Emlék (rózsaszín-barna). Szitanyomat, papír, jelzett, számozott (77/140). Az 1986-ban a Helikon kiadónál megjelent mappából. 32,5×37 cm.