1910.I.3. Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf sorai Gerő Ödönné Hermann Leontinnak, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztő feleségének, amelyben megköszöni az ajándékot és említ egy Gerő Klárának, a család legkisebb gyerekének, Gerő Zsófia húgának szánt babaruhát. Két beírt oldal kártyán, kissé tintafoltos, Jászai Mari autográf aláírásával.
1911-1917 Bp., geológiai kirándulásokról készített beszámolók (Kistétényre, a Kamaraerdőbe és a Pacsirta-hegyre; A nógrádi Medves-hegységbe; Solymárról Óbudára), 3 db gépelt jegyzet, térképekkel, ábrákkal, 9 p., 8 p., 4 p.
1913 Dr. Kassa Endre orvos részére Eger, Deák Ferenc úton építendő családi ház tervrajza, földszinti alaprajz, terv.: Polgáry István építész, hajtva, kissé viseltes állapotban, kisebb sérülésekkel, 44,5x31 cm
1914 Héderváry Lehel (1876-1932) ügyvéd, lapszerkesztő, országgyűlési képviselő, Kunfi Zsigmond és Buza Barna későbbi minisztereknek írt, francia nyelvű levél, Brest-be (Casernes du Château) címezve, ahol fogva tartották őket. Az amerikai körútján Károlyi Mihályt kísérő Héderváryt és társait a visszaúton a franciák elfogták és Brest-be internálták, ahol tizenhat hónapot töltöttek fogságban. Héderv...
1916 A budapesti m. kir. állami szemkórház kibővítési céljára VIII. Kálvária tér 5. sz. alatti bérház átalakítási tervrajza, emeleti alaprajz, 1 : 100, rajta ceruzás kiegészítésekkel. Hajtva, kis sérülésekkel, 48x36,5 cm
cca 1916-1918 "Mit akarunk? Olvasd és add tovább!", a Keresztény Szocialista Szabadszervezetek Országos Központja röplapja, antiszemita tartalommal, szakadozott, hajtott, 2 sztl. lev.