Historical documents, manuscripts

Number of items: 146

1929 Gombosi Ottó (1902-1955) zenetörténész, zenekritikus autográf sorai össz. 5 db levélben Seiber Mária zongoraművész, zongoratanárhoz, Keresztury Dezső későbbi feleségéhez Németországból, részben érdekes zenetörténeti adalékokkal, aukciókról, berlini életről, két levélhez mellékelve 1-1 db újságkivágás Gombosi a magyarországi Volksblattban megjelent német ny. cikkeivel, egy másik levélben említve Hermann Pál (1902 -1944) gordonkaművész és zeneszerző. Levelek eredeti borítékban.
14388.

1929 Gombosi Ottó (1902-1955) zenetörténész, zenekritikus autográf sorai össz. 5 db levélben Seiber Mária zongoraművész, zongoratanárhoz, Keresztury Dezső későbbi feleségéhez Németországból, részben érdekes zenetörténeti adalékokkal, aukciókról, berlini életről, két levélhez mellékelve 1-1 db újságkivágás Gombosi a magyarországi Volksblattban megjelent német ny. cikkeivel, egy másik levélben említ...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
1929 Zsinka Ferenc ( 1889-1930) könyvtáros, történész.autográf levele történész kollégájának
14389.

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
1931 Szánthó Enid (1907-1997) operaénekesnő autográf sorai és aláírása Bayreuthból küldött, saját magát megörökítő fotólap hátoldalán (1931-ben Bayreuthban Richard Wagner Siegfired c, operájában szerepelt többek közt), Seiberné Patay Berta zongoraművésznő, zenetanárnő, Keresztury Dezső író, költő, későbbi politikus anyósának címezve, kissé sérült
14390.

Available for bidding
4 600 HUF
11,92
13,14
Minimum bid:
4 600 HUF
4 600 5 500 6 000
1933 Podhradszky György (1889-1972) újságíró, muzeológus, a Slovenské noviny főszerkesztőjenek írt levél Jánosy Gyula, Békéscsaba polgármesterétől illetve Kőszeghy Elemér (1882-1954) művészettörténész, festő, restaurátortól melyben megköszöni, hogy a Felvidéki Tudományos társaság tagjává választotta.
14391.

Available for bidding
1 400 HUF
3,63
4,00
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
1935 Bp., vitéz jákfai Gömbös Gyula (1886-1936) tábornok, politikus, országgyűlési képviselő, volt honvédelmi miniszter, miniszterelnök (1932-1936) autográf aláírása kinevezési okiraton, hajtott, kissé sérült szárazbélyegzővel
14392.

Available for bidding
30 000 HUF
77,72
85,71
Minimum bid:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
cca 1935, Reichsarbeitsdienst (RAD) német munkaszolgálatos teás kanál, jelzett, h: 13,5 cm
14393.

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
1938 Bp. II. kerület, Fillér utcai telek felosztási tervrajza
14394.

Available for bidding
1 400 HUF
3,63
4,00
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
cca 1938-39 Gróf Csáky Andorné szül. Báró Benz Mariette (1907-?), gr. Csáky Andor (1896-1977) öttevényi földbirtokos, amatőr filmes feleségének 5 db autográf levelezőlapja sajátkezű aláírásával és 7 db sajátkezűleg címzett borítékja, közte néhány sérült és vágott
14395.

Available for bidding
4 600 HUF
11,92
13,14
Minimum bid:
4 600 HUF
4 600 5 500 6 000
1939 Szendy Károly (1885-1953) Budapest polgármestere (1934-1944) autográf aláírása gépelt levelen, Csoór Lajos (1893-1963) újságíró, lapszerkesztő, országgyűlési képviselőhöz, fejléces papíron
14396.

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
14397.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
1939 Gáll Ferenc (François Gall) (1912-1987) festőművész saját kézzel írt levelezőlapja Párizsból Szolnay Sándor (1893-1950) festőművésznek küldve, amelyben beszámol Szervátiusz Jenő (1903-1984) szobrászművész érkezését Párizsba, egy kiállítást, valamint említi Zsögödi Nagy Imre és Kéki Béla (1907-1993) könyvtáros, bibliográfus nevét. Más egyéb érdekes részlettel, Gáll Ferenc autográf aláírásával, hajtásnyommal
14398.

1939 Gáll Ferenc (François Gall) (1912-1987) festőművész saját kézzel írt levelezőlapja Párizsból Szolnay Sándor (1893-1950) festőművésznek küldve, amelyben beszámol Szervátiusz Jenő (1903-1984) szobrászművész érkezését Párizsba, egy kiállítást, valamint említi Zsögödi Nagy Imre és Kéki Béla (1907-1993) könyvtáros, bibliográfus nevét. Más egyéb érdekes részlettel, Gáll Ferenc autográf aláírásával,...

Available for bidding
6 000 HUF
15,54
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
cca 1939 Seiber Mátyás (1905-1960) zeneszerző, tanár (1928-1933 között a Frankfurti Hoch Konservatorium dzsessz tanszakának vezetője, mely a világon elsőként nyújtott akadémiai szintű dzsessz oktatást) autográf angol nyelvű levelezőlapja Seiber Mihálynak, amelyben beszámol arról, hogy a British Museumban kapott állást és hogy hamarosan Veress Sándor (1907-1992) kolozsvári születésű zeneszerző, zongoraművész hazautazik. Apró sérüléssel
14399.

cca 1939 Seiber Mátyás (1905-1960) zeneszerző, tanár (1928-1933 között a Frankfurti Hoch Konservatorium dzsessz tanszakának vezetője, mely a világon elsőként nyújtott akadémiai szintű dzsessz oktatást) autográf angol nyelvű levelezőlapja Seiber Mihálynak, amelyben beszámol arról, hogy a British Museumban kapott állást és hogy hamarosan Veress Sándor (1907-1992) kolozsvári születésű zeneszerző, zon...

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF