1929 Gombosi Ottó (1902-1955) zenetörténész, zenekritikus autográf sorai össz. 5 db levélben Seiber Mária zongoraművész, zongoratanárhoz, Keresztury Dezső későbbi feleségéhez Németországból, részben érdekes zenetörténeti adalékokkal, aukciókról, berlini életről, két levélhez mellékelve 1-1 db újságkivágás Gombosi a magyarországi Volksblattban megjelent német ny. cikkeivel, egy másik levélben említ...
1931 Szánthó Enid (1907-1997) operaénekesnő autográf sorai és aláírása Bayreuthból küldött, saját magát megörökítő fotólap hátoldalán (1931-ben Bayreuthban Richard Wagner Siegfired c, operájában szerepelt többek közt), Seiberné Patay Berta zongoraművésznő, zenetanárnő, Keresztury Dezső író, költő, későbbi politikus anyósának címezve, kissé sérült
1933 Podhradszky György (1889-1972) újságíró, muzeológus, a Slovenské noviny főszerkesztőjenek írt levél Jánosy Gyula, Békéscsaba polgármesterétől illetve Kőszeghy Elemér (1882-1954) művészettörténész, festő, restaurátortól melyben megköszöni, hogy a Felvidéki Tudományos társaság tagjává választotta.
1935 Bp., vitéz jákfai Gömbös Gyula (1886-1936) tábornok, politikus, országgyűlési képviselő, volt honvédelmi miniszter, miniszterelnök (1932-1936) autográf aláírása kinevezési okiraton, hajtott, kissé sérült szárazbélyegzővel
cca 1938-39 Gróf Csáky Andorné szül. Báró Benz Mariette (1907-?), gr. Csáky Andor (1896-1977) öttevényi földbirtokos, amatőr filmes feleségének 5 db autográf levelezőlapja sajátkezű aláírásával és 7 db sajátkezűleg címzett borítékja, közte néhány sérült és vágott
1939 Szendy Károly (1885-1953) Budapest polgármestere (1934-1944) autográf aláírása gépelt levelen, Csoór Lajos (1893-1963) újságíró, lapszerkesztő, országgyűlési képviselőhöz, fejléces papíron
1939 Gáll Ferenc (François Gall) (1912-1987) festőművész saját kézzel írt levelezőlapja Párizsból Szolnay Sándor (1893-1950) festőművésznek küldve, amelyben beszámol Szervátiusz Jenő (1903-1984) szobrászművész érkezését Párizsba, egy kiállítást, valamint említi Zsögödi Nagy Imre és Kéki Béla (1907-1993) könyvtáros, bibliográfus nevét. Más egyéb érdekes részlettel, Gáll Ferenc autográf aláírásával,...
cca 1939 Seiber Mátyás (1905-1960) zeneszerző, tanár (1928-1933 között a Frankfurti Hoch Konservatorium dzsessz tanszakának vezetője, mely a világon elsőként nyújtott akadémiai szintű dzsessz oktatást) autográf angol nyelvű levelezőlapja Seiber Mihálynak, amelyben beszámol arról, hogy a British Museumban kapott állást és hogy hamarosan Veress Sándor (1907-1992) kolozsvári születésű zeneszerző, zon...