1940 "Hazádnak rendületlenül légy híve óh magyar, 1940. aug. 30.", Nagy-Magyarországot és a történelmi megyecímereket ábrázoló selyem kendő (zöld körvonallal Magyarország a II. világháború során visszacsatolt területekkel), az Erdélyi bevonulás emlékére, 35x34 cm
cca 1940-1960 Varga Mátyás (1910-2002) által készített rajzok magyar nemzeti színházakról: Kolozsvári Nemzeti Színház (Hunyadi tér) 29,5x31 cm, Pesti Magyar Színház 20x30 cm, Magyar Nemezti Színház (Bp., Balaha Lujza tér), 20x30 cm és Három tavasz 30x20 cm. Klf. technikák, papír, jelzés nélkül. 38x50 cm körüli méretekben. + Kolozsvári Nemzeti Színház (Séta tér) sokszorosított ülésrendje, papír, ap...
1941 Az 1933-ban megnyitott kerepesi úti ügető (BÜE) tribün átalakítási terve. Nagy méretű a tervező: ifj. Paulheim Ferenc jelzett. 84x44 cm Sérült, szakadt. 65x40 cm
1941 Basilides Barna (1903-1967) festőművész saját kézzel írt sorai Szolnay Sándor (1893-1950) festőművész részére, budapesti Műbarát Kiállítóhelységben rendezett kiállítás ügyében, "Műbarát Kiállítóhelység"-es képeslapon, saját kezű aláírással.
1943 Temesváry Béla, a Magyar Nemzeti Gazdasági Bank Rt. ügyvezető igazgatója levele Láng Józsefhez (1876?1943), a Gazdák Biztosító Szövetkezete korábbi vezérigazgatójához, a Hungária Keskenyfilm Rt. ügyében, fejléces papíron, autográf aláírásával.
1945 Bp., Kimutatás a Markó utcai fogházból 1945. január 2-án bombaveszély következtében elbocsátott letartóztatottakról (benne feltehetőleg zsidó nevekkel is) + Jegyzőkönyv a fogház vezetői által lezárt fogolypénznapló tartalmáról, sérült, több részre vált
cca 1945-50? dr. vitéz Szecsődy Imre, egyetemi magántanár, igazgató főorvos autográf sorai és aláírása saját névjegykártyáján, vitéz és egyetemi magántanár áthúzva!