Maps

Number of items: 154

[Térkép] Szentendre város kéziratos kiosztási vázrajza. Boldogtanya, I. ütem. Méret: 1:2 880. (1968) Szentendre, 1968. Vörös és fekete tussal rajzolt parcellázási térkép. Mérete: 320x 400 mm egy 440x570 mm méretű pausz térképlapon. Térképünk értékes adattal szolgál Szentendre kora-Kádár-kori urbanizációs történetéhez. Szentendre, a patinás kisváros az első világháború előtt még az ország egyik legkisebb lélekszámú városa volt, lakossága a trianoni döntés után nőtt meg számottevően, amikor Erdélyből számosan költöztek ide, valamint a város szépségét felfedező művészek is mind nagyobb számban költöztek ide. 1965 környékén azonban még nem indult meg a város rohamos fejlődése, ekkoriban nagyjából tízezren lakták a várost. 1968-ból származó parcellázási tervünk azonban arra mutat rá, hogy az igények növekedésével a város legészakabbi területét, a korábban Leányfaluhoz tartozó, a Visegrádi-hegységre meredeken felfutó Boldogtanya nevű területet dobra verte az önkormányzat - akkori nevén a Szentendrei Városi Tanács VB. -, és megkezdődött a Szentendre legészakabbi kerületének felosztása. Tussal rajzolt térképünk a kerület utcáit és telkeit mutatja, az utcahálózat megegyezik a maiakkal, ám térképvázlatunkon az utcák még csupán számneveket viselnek. Térképünk határait délen a Boldogtanyai út és az Irtás utca, nyugaton a Holló utca, északon a (mai nevén) Ravasz László püspök utca, keleten pedig a leányfalui országútra meredeken leszakadó erdők határolták. A felosztás meglepő része, hogy a nyaralóövezet nyugati irányban azóta sem terjeszkedett - feltehetően az ott fekvő Nemzeti Park létrejötte akadályozta meg a további hegyi ingatlanfejlesztést Boldogtanya kerületben. A tussal írt címfelirat a jobb felső sarokban, a Szentendrei Városi Tanács VB bélyegzése a jobb alsó sarokban, 1968. január 29-i dátumozással, alatta Horváth István nyugalmazott főmérnök hitelesítő aláírása. Kéziratunk jobb felső sarkában apró javítás, bal szélén és alul apró sérülés. Tételünkhöz csatlakozik a felosztási terv kilenc, stencilezett másolata, kizárólag a telekfelosztási és utcahálózati rajzzal, számkódolás és feliratozás nélkül. Jó állapotú pausz tervrajz, hajtogatva, illetve jó állapotú másolatok.
17356.

[Térkép] Szentendre város kéziratos kiosztási vázrajza. Boldogtanya, I. ütem. Méret: 1:2 880. (1968) Szentendre, 1968. Vörös és fekete tussal rajzolt parcellázási térkép. Mérete: 320x 400 mm egy 440x570 mm méretű pausz térképlapon. Térképünk értékes adattal szolgál Szentendre kora-Kádár-kori urbanizációs történetéhez. Szentendre, a patinás kisváros az első világháború előtt még az ország egyik leg...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
7 500 HUF
19,43
21,43
Minimum bid:
7 500 HUF
7 500 9 000 10 000
[Magyarország és Erdély rézmetszetű térképe] 1755 Carte de Hongrie John Gibson Map of Hungary and Trasylvania. Engraving 56x46 cm Beszakadásokkal.
17357.

Available for bidding
30 000 HUF
77,72
85,71
Minimum bid:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
cca 1900 Karpatenländer, 1:3 000 000, Kozenn's Geographischer Atlas No. 52., kartonra ragasztva, szakadásokkal, 29×41 cm
17358.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
cca 1950 8 db turista térkép
17359.

cca 1950 8 db turista térkép

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
1929 Dr. Cholnoky Jenő: Földrajzi és statisztikai atlasz. 78 fő- és 155 melléktérkép. Világstatisztika. Szerk.: - - . Bp., 1929, Győző Andor. Átkötött műbőrkötésben, jó állapotban.
17360.

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
1915 Umgebungskarte von Passau 1:100 000, szakadással, 51×61 cm
17361.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
1925 Arló és K. Terenne katonai térképe, 1:75 000, kiadja: M. Kir. Állami Térképészet, 48×60 cm
17362.

Available for bidding
1 200 HUF
3,11
3,43
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
1913 Bp., Atlasz a magyar történelem tanításához, szerk.: Kogutowicz Károly, középfokú iskolák számára, kötés foltos, 20p
17363.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
cca 1900 Brassó városának térképe, 1:27.000, Pallas Nagy Lexikona melléklete, Bp., Pallas, 15,5x23,5 cm
17364.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
17365.

Available for bidding
16 000 HUF
41,45
45,71
Minimum bid:
16 000 HUF
16 000 19 000 22 000
Az Edo (Tokió) Nihonbasi negyed térképe Eredetileg Meireki 3. évéből (1657) származó, térképmodern kiadása. A térképet Tar?emon készítette Edo Nihonbashi negyedében. A térkép Asakusa északon, Shiba délen, Aoyama nyugaton és Tokió-öböl keleten található részeket ábrázolja, bemutatva azokat a városrészeket, amelyek a Tokió-öböl menti népességnövekedés miatt újonnan fejlődtek. A templomok, rezidenciák, utak, folyók és hidak rendkívül részletesen vannak ábrázolva, lehetővé téve Edo városképének pontos megértését. Mivel a térkép befejezése után közvetlenül egy nagy tűzvész tört ki, ez a térkép értékes dokumentumként szolgál, amely bemutatja Edo városát a tűzvész előtti időkből. 131x60 cm
17366.

Az Edo (Tokió) Nihonbasi negyed térképe Eredetileg Meireki 3. évéből (1657) származó, térképmodern kiadása. A térképet Tar?emon készítette Edo Nihonbashi negyedében. A térkép Asakusa északon, Shiba délen, Aoyama nyugaton és Tokió-öböl keleten található részeket ábrázolja, bemutatva azokat a városrészeket, amelyek a Tokió-öböl menti népességnövekedés miatt újonnan fejlődtek. A templomok, rezidenciá...

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Japán útvonalainak illusztrált térképe Eredetileg 19. századi Edo-korszakból származó, újra kiadott nemzeti térkép Japánról. Kiotóban jelent meg. Az engedélyt Tenpó 14. évében (1843) kapták meg, és Ansei 4. évében (1857) készült el. Elsősorban feudális urak, utazók és kereskedők számára készült, hogy megtervezhessék útjaikat és mozgásukat. A korabeli főbb utak, postaállomások, városok és falvak elhelyezkedése, valamint folyók és hegyek jól érthetően vannak ábrázolva. Japán egyes városainak lakosságáról és az uralkodók neveiről is rövid információk találhatók rajta. 216x32 cm
17367.

Japán útvonalainak illusztrált térképe Eredetileg 19. századi Edo-korszakból származó, újra kiadott nemzeti térkép Japánról. Kiotóban jelent meg. Az engedélyt Tenpó 14. évében (1843) kapták meg, és Ansei 4. évében (1857) készült el. Elsősorban feudális urak, utazók és kereskedők számára készült, hogy megtervezhessék útjaikat és mozgásukat. A korabeli főbb utak, postaállomások, városok és falvak el...

Available for bidding
10 000 HUF
25,91
28,57
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF