Reviczky Béla (szerk.): A Cantata Profana bűvöletében. Számozott (11./1000) példány. Megjelent a Bartók-összkiadás megkezdésének és Hajós Dóra tiszteletére. Kiadói egészvászon kötés, kötéstábla belsején kis hibával, jó állapotban.
Maga se más mint én..! Tango. Szövegét írta: Harmath Imre. Zenéjét szerezték: Hubai Albert és Vörös Feri. Bp, (1927), Nádor Kálmán. Kotta. 5p. Kiadói papírborítóban, borítón Várady (?) jelzésű art deco stílusú illusztrációval, lapszéli szakadásokkal, szélén apró lyukakkal.
Az édes tango. Szövegét írta és zenéjét H. Herpin motívumai után zongorára átírta: Weiner István. Bp, é.n. (1915 körül), Bárd Ferenc és Testvére. Kotta. 5p. Kiadói papírborítóban, borítón Bányász K jelzésű illusztrációval, szélén apró lyukakkal.
Pálóczi Horváth Lajos: Népünk dalai. Bp., 1943, Turul. Azonosítatlan névbejegyzésével. Újrakötött félvászon kötés, kissé kopottas állapotban. Reviczky Béla (1945-2011) az Athenaeum, majd a Rózsavölgyi Kiadó főszerkesztőjének névbejegyzésével.
Szabolcsi Bence: A melódia története. Vázlatok a zenei stílus múltjából. (Dedikált.) (Budapest), [1950]. Cserépfalvi Könyvkiadó (Officina nyomda). 157 + [3] p. + 14 t. Haránt alakú kötet. Első kiadás. Dedikált: ,,Marton Istvánéknak baráti szeretettel Szabolcsi Bence. 950 szept". Szabolcsi Bence (1899-1973) zenetörténész, művelődéstörténész összehasonlító zenetudományi értekezése a keleti és nyuga...
Bartók Béla: A régi magyar népzenéről - Über die alte ungarische Bauermusik. Budapest, 1943. Magyar Néprajzi Társaság (Kertész József ny., Karcag). [5]-8 p. Egyetlen kötetkiadás. Bartók Béla rövid zenei írása már a szerző távollétében jelent meg, a Kodály Zoltán hatvanadik születésnapjára kiadott emlékkönyv hasábjain (Magyar Néprajzi Társaság, Budapest, 1943). Bartók Béla emigrálási szándék nélkü...
[Kotta] Ukrainai kozák táncz. Danse de cosaque de la l'Ukraine. Budapest, [1917 körül]. Lédeder István Antiquar, Könyv és Zeneműkereskedés [ny. n.] [4] p. Léderer István erzsébetvárosi antikváriuma és zeneműboltja 1913-ban kezdte meg zongora- és nótakottáinak kiadását, eleinte 30 filléres áron, a sorozat 1918-ban már a 145. számnál tartott. Folyóirathirdetéseiben tételünket így reklámozta a kiadó:...