1915 Die Donau von Passau bis zum Schwarzen Meere. Erste k. k. priv. Donau-Dampfschiffahrts-Gesellschaft (DDSG). Dunai hajóutakat reklámozó idegenforgalmi ismertető, fekete-fehér képekkel illusztrálva, német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, 192 p.
cca 1920-1930 Donau Panorama von Passau über Linz bis Wien / A Duna Passautól Bécsig, német nyelvű tájékoztató és panorámatérkép (a térkép külön, két részben). Kiadói tűzött papírkötés, sérült, a tűzéstől különvált borítóval.
Vegyes hajózási tétel, 2 db: Musee Naval Monaco. Catalogue d'exposition. 2002. Francia nyelven.; Musee Naval Monaco. Catalogue d'exposition de la Marine Russe 2015. Francia nyelven.; + 1991 Airflix New Realeases.
Van Loon, [Hendrik Willem]: A hajózás története. Ford.: Szerb Antal. Bp., [1941], Stílus, 285+3 p. A borító Gózon Lajos munkája. Szövegközti fekete-fehér rajzokkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, sérült, kissé hiányos kiadói illusztrált papír védőborítóban.
A Balaton. Budapest Székesfőváros Iskolai Kirándulóvonatai 14. Szerk.: Dr. Bodnár Gyula. Bp., 1935, Székesfővárosi Háziny., 3 t. (ebből 2 kihajtható) + 16 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval, ázásnyomokkal.
Lichtneckert András: A balatonfüredi Angolkert, a Játékszín és az Aréna építéstörténete. DEDIKÁLT! LA Könyvtár 13. Balatonfüred, 2011, Szerzői. Kiadói papírkötés, a dedikáció egy részét kisatírozták. Megjelent 500 példányban.
Dornyay Béla - Vigyázó János: Balaton és környékének részletes kalauza. Nemzeti Könyvtár 3. Bp., 2012, Magyar Közlöny. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan fóliában.
Halász Zoltán - Hemző Károly: Lake Balaton. (Balatoni ízek). Bp., 1988, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.