Books: Architecture, Art

Number of items: 513

Weibliche Grazie. Band IV. Mit Beiträgen von Geh. Medizinalrat Professor Dr. Gustav Fritsch und Professor der Kunstgeschichte Dr. Bruno Meyer und 20 Malerischen Aktstudien von René Le Begue, H. Hildenbrand, Professor H. L. v. Jan, A. Lemonie, G. Plüschow, Otto Schmidt und Kunstmaler A. Schneider. Stuttgart,1904.,Klemm & Beckmann, 22 sztl. lev. + 20 (akt képek) t. Német nyelven. Kiadói szalagfűzött papírkötés, kissé sérült borítóval.
20003.

Weibliche Grazie. Band IV. Mit Beiträgen von Geh. Medizinalrat Professor Dr. Gustav Fritsch und Professor der Kunstgeschichte Dr. Bruno Meyer und 20 Malerischen Aktstudien von René Le Begue, H. Hildenbrand, Professor H. L. v. Jan, A. Lemonie, G. Plüschow, Otto Schmidt und Kunstmaler A. Schneider. Stuttgart,1904.,Klemm & Beckmann, 22 sztl. lev. + 20 (akt képek) t. Német nyelven. Kiadói szalagfűzött...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 800 HUF
9,84
10,86
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
D. Udvari Ildikó - Szegő György: Magyar kárpitművészek. Hungarian Tapestry Artists. hn.,én., Magyar Kárpítművészek Egyesülete. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20004.

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Der weibliche akt. Anmut, Schönheit und Grazie des weiblichen Körpers... Malerische Aktstudien nach der Natur in Farbendruck. 50 Freilicht-Aufnahmen von René Le Bégue, Professor H. L. v. Jan, Kunstmaler W. Hartwig, Kunstphotograph E. Schneider. Berlin, Hermann Schmidt's Verlag, 2 p. +49 t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, a zsinórfűzés hiányzik, a borító foltos, egy tábla hiánnyal.
20005.

Available for bidding
3 800 HUF
9,84
10,86
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Csányi Károly: Erdélyi török szőnyegek kiállításának leíró lajstroma. Írta - -, Csermelyi Sándor és Layer Károly közreműködésével. Bp., 1914, Országos Magyar Iparművészeti Múzeum, (Franklin-ny.), 92+2 p. + 21 t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült gerinccel, az első 8 lap kijár.
20006.

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
R. v. Oettingen . Werner Grote - Hasenbalg: Meisterstücke orientalischer Knüpfkunst. Neuberbeitet nach - - und ereitert von - -. Mappe II. [Berlin], én.,[Scarabaeus Verlag],2 p.+60 t. Német nyelven. Kiadói egészvászon mappa, több tábla hiánnyal (3,6,10,13-14,18-21,24-25,29-30,32,37,54), 3 tábla duplummal (33, 58, 59), néhány szakadt táblával, a hátoldalakon bejegyzésekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a mappa belső "fülein" szakadással.
20007.

R. v. Oettingen . Werner Grote - Hasenbalg: Meisterstücke orientalischer Knüpfkunst. Neuberbeitet nach - - und ereitert von - -. Mappe II. [Berlin], én.,[Scarabaeus Verlag],2 p.+60 t. Német nyelven. Kiadói egészvászon mappa, több tábla hiánnyal (3,6,10,13-14,18-21,24-25,29-30,32,37,54), 3 tábla duplummal (33, 58, 59), néhány szakadt táblával, a hátoldalakon bejegyzésekkel, kissé kopott, kissé folt...

Available for bidding
1 200 HUF
3,11
3,43
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Szántó Piroska: Forradalmi Szvit 1956 október-december. Bp.,(1989), Corvina. Kiadói félvászon papírkötés. Számozatlan példány!
20008.

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Gombos Károly: Aszkéták, dervisek, imaszőnyegek. Old Oriental Prayer Rugs. Bp., 1984, Múzsák. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20009.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
III. Nemzetközi Kisplasztikai Biennálé. Szerk.: Baranyi Judit. Bp., 1975, Műcsarnok. Fekete-fehér képekkel, többek közt Asszonyi Tamás, Csíkszentmihályi Róbert, Bokros-Birman Dezső, Kő Pál műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a lapok alján kis sérülésekkel.
20010.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Fitz Péter, Szegő György, Lencsés Ida: Lencsés Ida. Primer tekercs. Bp., 2001, Lencsés Ida. Fekete-fehér és színes képekkel, reprodukciókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötésben.
20011.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Szinnyai Katalin-Kocsis ferenc-Zádor Mihály: Fejlődéstörténeti érdekességek az építési múltból. Hogyan építettek elődeink? Bp., 1992, Építésügyi Tájékoztatási Központ. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20012.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Szőts István: Röpirat a magyar filmművészet ügyében. Bp., (1945), Független-nyomda),87 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt, kopott, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
20013.

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Kármán György: Violinkulcs a képernyőn. (Dedikált!) Bp., 1974, Zeneműkiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval. Megjelent 5000 példányban. A szerző, Kármán György (1933-2008) zongora- és orgonaművész, szerkesztő, az Országos Rabbiképző - Zsidó Egyetem tanára által dedikált példány.
20014.

Available for bidding
1 400 HUF
3,63
4,00
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF