Books: Architecture, Art

Number of items: 513

K. Sz. Sztanyiszlavszkij: A színész munkája. II. rész. Az alakítás iskolája. 1951, Művelt Nép. Félvászon kötés, ázásnyomokkal, kopottas állapotban.
20027.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
20028.

Nagy Gábor György festőművész és grafikus 3 db művészetét bemutató katalógus: Hemrik László: Nagy Gábor György. Pöttyös képek 1999-2009. Ericsson Galéria, Budapest, 2009-2010. H.n., é.n., Ráday Galéria és Kiadó. Kiadói papírkötés + Szurcsik József: Nagy Gábor György. Szándékos véletlenek. Klasszikus nyomatok 1992-2004. Verőce, 2005. H.n., é.n., Re-Noir Nyomda. Kiadói papírkötés + Készman József: N...

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Ézsiás István: Hommage á Moholy-Nagy. Kiállítási katalógus. Bp., 2003, Laczkó Dezső Múzeum, 4 sztl. lev. Kiadói papírkötés.
20029.

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Ézsiás István: Hommage á Kassák. Kiállítási katalógus. Bp., 2003, Xantus János Múzeum, Kiadói papírkötés.
20030.

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Mácsai István újabb képei. Kiállítási katalógus. Bp., 1997., Vigadó Galéria. Kiadói papírkötés.
20031.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
1983 Mácsai István válogatott képei. Kiállítás a Vigadó Galériában. Bp., 1992, Vigadó Galéria. + Mácsai István kiállítása a Csontváry-teremben. 1988. Mácsai István festményeinek reprodukcióival illusztrált 2 db katalógus. Kiadói papírkötés.
20032.

Available for bidding
2 600 HUF
6,74
7,43
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Tőkeiné Egry Margit-Lorányi Judit (szerk.): Tisztelet Gyarmathy Tihamérnak. Bp., 2005, Fővárosi Képtár. 36 p. Gyarmathy Tihamér műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés
20033.

Available for bidding
1 200 HUF
3,11
3,43
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Lotz Károly emlékkiállításának képes tárgymutatója. 1833-1933. Budapest, 1933. Országos Magyar Képzőművészeti Társulat (Athenaeum Rt. ny.) 32 p. + 24 t. (kétoldalas). Lotz Károly (1833-1904) német származású magyar festő, a XIX. századi akadémiai portré- és falfestészet kiemelkedő egyénisége, klasszikus harmóniát tükröző mitológiai és történelmi festményei számos középületet díszítenek. Első gyűjteményes tárlatát 1905-ben rendezték a Műcsarnokban, majd 1916-ban az Ernst-Múzeum szervezett nagyobb Lotz-emlékkiállítást. A Műcsarnokban rendezett harmadik nagy Lotz-kiállítást Petrovics Elek rendezte, az életrajzot Ybl Ervin művészettörténész írta, az első jelentős Lotz-monográfia későbbi szerzője. Kötetünk képanyagának tanúsága szerint a harmadik tárlaton nagyobb hangsúlyt kapott Lotz Károly kiemelkedő aktfestészete. Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
20034.

Lotz Károly emlékkiállításának képes tárgymutatója. 1833-1933. Budapest, 1933. Országos Magyar Képzőművészeti Társulat (Athenaeum Rt. ny.) 32 p. + 24 t. (kétoldalas). Lotz Károly (1833-1904) német származású magyar festő, a XIX. századi akadémiai portré- és falfestészet kiemelkedő egyénisége, klasszikus harmóniát tükröző mitológiai és történelmi festményei számos középületet díszítenek. Első gyűjt...

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Perényi Imre:  Városépítés a Szovjetunióban. Budapest, 1947. Új Magyar Könyvkiadó (Dr. Móricz Miklós nyomda). 111 + [1] p. Egyetlen kiadás. Perényi Imre (1913-2002) Állami és Ybl-díjas építész urbanisztikai előadás-sorozata a Mérnöki Továbbképző Intézet 1947. évi tanfolyamán hangzott el. A gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal kísért munka rövid történeti áttekintés után a XX. század harmincas éveitől ismerteti a szovjet építészet formakincsét, megoldásait nagyívű terveit. A munka kiemeli annak jelentőségét, hogy a háborús károkat szenvedett városok jelenleg is folyó újjáépítésekor sokkal zöldebb, szellősebb városszerkezeteket terveznek. A kötet második felében Moszkva, Leningrád és Sztálingrád újjáépítésének szaktanulmányai. Az illusztrációs anyag egy része grandiózus látványterveket és alaprajzokat mutat be. Kötetünk képaláírásai angol és magyar nyelven készültek, a kötet elején angol nyelvű összefoglaló. Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20035.

Perényi Imre: Városépítés a Szovjetunióban. Budapest, 1947. Új Magyar Könyvkiadó (Dr. Móricz Miklós nyomda). 111 + [1] p. Egyetlen kiadás. Perényi Imre (1913-2002) Állami és Ybl-díjas építész urbanisztikai előadás-sorozata a Mérnöki Továbbképző Intézet 1947. évi tanfolyamán hangzott el. A gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal kísért munka rövid történeti áttekintés után a XX. század harmincas...

Available for bidding
3 200 HUF
8,29
9,14
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Enza Milanesi: A szőnyeg. Fordította: Jeney Margit. Műkincshatározó. Bp.,1995, Officina Nova. Első kiadás! Kiadói kartonált papírkötés,
20036.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Kós Károly-Szentimrei Judit-Nagy Jenő: Szilágysági Magyar Népművészet. Bukarest, 1974, Kriterion Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói védőborítóban.
20037.

Available for bidding
1 400 HUF
3,63
4,00
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Wartmann, W.: Albert Welti 1862-1912. Vollständiges Verzeichnis des graphischen Werkes mit den verschiedenen Plattenzuständen und Drucken. Bearbeitet von Dr. - -. Zürich, 1913., Zürcher Kunst-Gesellschaft. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé foltos borítóval.
20038.

Available for bidding
2 200 HUF
5,70
6,29
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF