V. G. Reznyicsenko et al.: Harcászat. Bp., 1970. Zrínyi Katonai Kiadó. Második kiadás. Kiadói enyhén sérült műbőrkötésben, az elülső szennylapon tollal írt firkával, de jó állapotban.
Karl Pallauf: Josef Floch. Leben und Werk. 1894-1977. [Oeuvre-Katalog.] Wien, 2000, Österreichischer Kunst- und Kulturverlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban./ In German language. With lot of pictures. Linen-binding, in paper cover.
Volkmar Gantzhorn: Il tappeto Cristiano Orientale. Sviluppo iconografico e iconografico delle origini fino al diciottesimo secolo. Köln, 1991, Taschen. Olasz nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Puskás Lajos: A magyar falfestés árpádkori emlékei. A szerző, Puskás Lajos által Jajczay János (1892-1976) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1932., (Pestvidéki Ny. Vác) ) 32. p.+4 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé sérült gerinccel, néhány lapon Jajczay János ceruzás aláhúzásaival és bejegyzésével.
Werner Gillon: A short history of african art (Az afrikai művészet rövid története). London, 1984, Penguin, kopott papírkötés, angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány, mely bevezet az afrikai műtárgyak világába.