Julius Leisching: Das Bildnis im achtzehnten und neunzehnten Jahrhundert. Wien, 1906, Anton Schroll, 60+4 p.+8 t. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Edmond Haraucourt: L'Histoire de la France expliquée au Musée de Cluny. Paris, 1922, Librairie Larousse. Francia nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal.
Eberhard Hempel - Eduard Andorfer: Die Kunstdenkmäler Österreichs Steiermark. Neubearbeitet von Maria Schaffler, Eberhard Hempel und Eduard Andorfer. Dehio-Handbuch. Wien - München,1956,Anton Schroll. Dritte, neubearbeitete Auflage. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, foltos hátsó borítóval.
Georg Dehio: Handbuch der Deutschen Kunstdenkmäler. Band V. Nordwestdeutschland. Berlin, 1928, Deutscher Kunstverlag. Zweite Auflage. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
Le Verde Espagnol a L'Ermitage. El Vidrio Espanol en el Ermitage. Moszkva, 1974, Aurora. Spanyol és francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A szépművészetek könyve. A Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1940, Pesti Hírlap Rt., 1184 p. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
2 db kiállítási katalógus: ,,Eredeti másolat." Balló Ede és XIX. századi magyar kortársainak művészi másolatai a reneszánsz és barokk festészet remekművei után. Szerk.: Révész Emese. Bp., 2004, Magyar Képzőművészeti Egyetem. Kiadói papírkötés. + Czére Andrea: L'eredita Esterházy. Disegni italiani Seicento dal Museo di Belle Arti di Budapest. (Az Esterházy-örökség. A Szépművészeti Múzeum 17. század...
Tóth Ervin: Graphik in Europa. [Európai grafika.] Bp., 1943, Dr. Vajna és Bokor, (Globus-ny.), 188 p. Német nyelven. A borítón Molnár C. Pál fametszete, az elülső kötéstáblán Mata János fametszete, a címlapon Szabó Vladimir rajza látható. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal gazdagon illusztrált. (115. oldaltól képtáblák.) Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, kiadói k...
Vadas József - Varga Vera - Szelényi Károly: Herend. Arte e tradizione della porcellana ungherese. Veszprém, 1992, F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Olasz nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, nagyrészt jó állapotban, a borító szélén néhány kis folttal.