Victor Vasarely. (Kiállítási katalógus). Szerk.: Cifka Péterné. Bp., 1982, Szépművészeti Múzeum. Fekete-fehér és színes képekkel, Victor Vasarely műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói papírkötés, a gerincen kissé sérült.
Divald Kornél: Magyarország művészeti emlékei. Bp., 1927, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 255+(1) p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói zsinórfűzött félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, helyenként kisebb ázásnyomokkal, ex libris-szel.
Bánkuti András: Emberek a szovjet világban és az orosz világban. / People in the Soviet World and in the Russian World. Tatyjana Tolsztaja előszavával. (Bp., 2007), Magyar Újságírók Országos Szövetsége. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Székely András: Kós Károly. Bp., 1979, Corvina (Offset-ny.), 12 p.+12 t. Kós Károly grafikai munkásságának bemutatása, színes illusztrált kiadvány. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói papírmappában.
Grabner, Sabine; Krapf, Michael (szerk.) Aufgeklärt bürgerlich. Porträts von Gainsborough bis Waldmüller. München, 2006, Hirmer. Német nyelven. 322 p. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon, többek közt Kazinczy Ferenc és gróf Barkóczy Ferenc (1812) portréjával illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
2 db könyv - Fülep Lajos emlékkönyv. Cikkek, tanulmányok Fülep Lajos életéről és munkásságáról. Bp., 1985, Magvető. Kiadói műbőr kötés, gerinc sérült, első kötéstábla kissé sérült, kissé kopottas állapotban. + Fülep Lajos: Magyar művészet. Művészet és világnézet. Bp., 1971, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
Susan Dorothea White: Rajzoljunk úgy, mint Leonardo da Vinci. Ford.: Balikó Nándor. Bp., 2007, Ventus Libro. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.