Fritz Schmalenbach: Oskar Kokoschka. Die Blauen Bücher. Königstein im Taunus, 1967, Karl Robert Langewiesche. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, a sarkain enyhén kopott papír védőborítóval.
Gerszi Teréz (szerk.): A századforduló világa 1800. / The Turn of the Century 1800. Kiállítási katalógus. A katalógus szerkesztője: Czére Andrea. Bp., 2003, Szépművészeti Múzeum. Kiadói papírkötésben.
Rábai Ridovics Ferenc. Kiállítási katalógus. Bp., 1994, magánkiadás. Hozzá Ridovics Péter által DEDIKÁLT lap. Magyar és angol nyelven. Kiadói kopottas papírkötésben.
A Szépművészeti Múzeum kincsei. Összeáll.: H. Takács Marianne. Bp., 1954, Képzőművészeti Alap. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Lee Allane: Chinese rugs (Kínai szőnyegek). London, 1993, Thames and Hudson, papírkötés, angol nyelven. Gazdag színes képanyaggal illusztrált szakmai kiadvány a kínai szőnyegekről.
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete. I-V. kötet. Bp., 1984-1987, Helikon. Reprint kiadás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Az I. kötetben kísérőfüzettel. Kiadói kartonált papírkötések, kiadói papírtokokban, egy tokon szakadással, de egyébként jó állapotban.