A Pesti Hírlap szakácskönyve. Bp., 1933, Légrády, 3-114 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Tűzött papírkötés, hiányzó borítóval, néhány kissé sérült lappal.
Katona József (szerk.): Szőlészet és borászat. Szőlészeti és Borászati Kutató Intézet közleményei. Vol. I. Bp., 1976. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Rätsch, Christian: A szerelem füveskertje. Az afrodiziákumok a mítoszokban, a történelemben és napjainkban. Bp., 1994, Terra. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Patricia Guy: Vino'E. Die Wiederentdeckung der heimischen Rebsorten. H.n., 2003, Unione Nazionale Fra Associazioni di Produttori Vitivinicoli. Színes fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. / In German language. Hardcover, with dust jacket, in good condition.
Geissler, Richard: Englisch für Kellner, Köche uns Hotelangestellte. 5. Auflage. München, 1959. Carl Gerber Verlag. 199 + [3] p. Angol-német gasztronómiai szótár és kifejezésgyűjtemény angolszász területen való tartózkodásokhoz és munkavállaláshoz. Kétnyelvű kiadványunk először 1951-ben látott napvilágot. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Geissler, Richard: Französisch für Kellner, Köche und Hotelangestelle. 4. Auflage. München, 1958. Carl Gerber Verlag. 168 + [2] p. Francia-német gasztronómiai szótár és kifejezésgyűjtemény francia és frankofón területen való tartózkodásokhoz és munkavállaláshoz. Kétnyelvű kiadványunk először 1950-ben látott napvilágot. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Rolls, Eric (Charles): A Celebration of Food and Wine. (Aláírt.) (St. Lucia [Australia], 1998). University of Queensland Press (McPherson Printing Group). IX + [1] + 366 p. A címoldalon a neves ausztrált gasztronómiai író, Eric C. Rolls saját kezű aláírsa. A művelődéstörténeti részletekben gazdag gasztronómiai esszékötet a nagyvilág kulináris hagyományait mutatja be, fókuszában elsősorban a tenger...