[A török elleni háborúkról Magyarország és Buda visszafoglalásáról] Boethius, Christoph: Des Ruhm-Belorberten und Triumph-leuchtenden Kriegs-Helms Dero Röm. Käis. Maj. und den Mahometischen Tulband Andrer Theil. Darinn Die Kriegs-Züge? im Jahr 1685. und 1686...Nürnberg, 1688. Johann Christoff Lochner. 456p. + 23t. + [16]p. Hozzákötve: Boethius, Christoph: Anhang zu dem Triumph-leuchtenden Kriegs-H...
Demian, J[ános] A[ndrás]: Statistische Darstellung des Königreichs Ungern und der dazu gehörigen Länder. Theil 1. ( Erdélyi megyék leírásaival. A mű két kötetben teljes) Wien, 1805. In der Camesinaischen Buchhandlung. XVIII + 580 + [2] p.;Korabeli, aranyozott gerincű félbőr kötésben. Gerinc sérült, egyébként a lapok jó állapotban, festett lapélekkel. Nagyon ritka!
Képes Krónika. (Chronicon Pictum). I-II. kötet. I.: Az Országos Széchenyi Könyvtárban őrzött kódex hasonmása. II.: A krónika latin szövege és magyar fordítása, kísérőtanulmányokkal. Bp., 1964, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés / félbőr-kötés, hártyapapír védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban, a lapokon helyenként apró felületi sérülésekkel, de összességében jó állapotban. Számozott (...
Horváth, [Péter] Petrus: Commentatio de initiis, ac maioribus Jazygum et Cumanorum eorumque constitutionibus a Petro Horváth. Ex probatis scriptoribus, et authenticis documentis deprompta. [Pest] Pestini, 1801. Typis Matthiae Trattner. [16] + 254 + [2] p. Egyetlen latin kiadás. Horváth Péter (1756-1829) jász-kun főjegyző, gimnáziumi igazgató és későbbi jász-kun főkapitány alapvető monográfiája a ...
Herbert von Moos: Das grosse Weltgeschehen. Bände 1-6. Hrsg. von - - -. Militärischer Mitarbeiter: Franz Carl Endres. Berlin, 1942-1945., Hallwag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés,
Pauszaniasz: Görögország leírása I-II. köt. Ford., a jegyzeteket írta és a névmutatót összeáll. Muraközy Gyula. A fordítást az eredeti egybevetette, a jegyzeteket kiegészítette és az utószót írta: Patay-Horváth András. Bp.,2000., Pallas Stúdió - Attraktor Kft. Egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban.
Nagy Iván: Magyarország családai czímerekkel és nemzedékrendi táblákkal. 1-8. kötet. Bp., 1987, Helikon. Szakály Ferenc: A Nagyiván c. tanulmány füzettel. Az 1857-1868. közötti kiadás (Pest, Ráth Mór) nyolckötetes reprint kiadása. Kiadói egészvászon-kötésben, karton-tokban.