Available for bidding
11 000 HUF
28,50 EUR, 31,43 USD
11 000 HUF
Horváth, [Péter] Petrus: Commentatio de initiis, ac maioribus Jazygum et Cumanorum eorumque constitutionibus a Petro Horváth. Ex probatis scriptoribus, et authenticis documentis deprompta. [Pest] Pestini, 1801. Typis Matthiae Trattner. [16] + 254 + [2] p. Egyetlen latin kiadás. Horváth Péter (1756-1829) jász-kun főjegyző, gimnáziumi igazgató és későbbi jász-kun főkapitány alapvető monográfiája a különleges jogállású jász-kun terület társadalom- és helytörténetéről. A jász-kun kerület első rendszerezett történetírását jelentő latin nyelvű munka 1823-ban magyarul is megjelent: ,,Értekezés a kúnoknak és jászoknak eredetekről, azoknak régi és mostani állapotjokról" címmel. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzések, néhány oldalon aláhúzások. Poss.: Rusvay Tibor. [Rusvay Tibor (1926-2000) tatabányai, ceglédi és váci gimnáziumi tanár, váci helytörténész, a Váci Múzeum Egyesület titkára.] XX. század második feléből származó, aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó példány.
up to 1.000 HUF | 100 HUF |
up to 5.000 HUF | 200 HUF |
up to 10.000 HUF | 500 HUF |
up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
over 1.000.000 HUF | 100.000 HUF |