Kossuth Lajos 1848. julius 11-iki beszéde a haderő megajánlása ügyében. Magyar Könyvtár 36. Bp., 1898, Lampel R., (Wodianer F. és Fiai), 36 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos, részben javított borítóval.
2 magyar vonatkozású idegen nyelvű történelmi különlenyomat. Georges Balás: Un bloc politique et économique idegen ? Un bloc politique et économique... Bp., 1929 Athenaeum + Fógel, Iosephus: Qumodo rex Wladislaus II. cancellariaque eius de rebus litterariis meriti sint in Hungaria. Kiadói papírborítóval Bp., 1911. Fritz. / In paper cover
Dusan Hamsík: A középszerűség géniusza. Újabb tények és nézetek Hitler bukásától. Ford.: Bártfai László. Bp., 1968, Kozmosz. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Kim Ir Szen elvtárs forradalmi tevékenységének rövid története. (Phenjan, 1971, Idegennyelvű Kiadó). Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, a borítón apró sérülésekkel, hiányzó címlappal.
Apor Péter: Metamorphosis Transylvaniae azaz Erdélynek változása. Szerk., az utószót és a jegyzeteket írta: Tóth Gyula. Bp., 1972., Magyar Helikon. Kiadói egészvászon kötés.
Ünnepségek a Királyi Magyar Természettudományi Társulat százéves fennállása alkalmából. Különlenyomat a Királyi Magyar Természettudományi Társulat 1942. évre szóló Évkönyvéből. Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 71+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, belül a lapok jó állapotban.
Spira György: A nemzetiségi kérdés a negyvennyolcas forradalom Magyarországán. 1980, Kossuth. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.