Schels, Johann Baptist: Geschichte der Länder des östreichischen Kaiserstaates. 1-10 kötet (hiány: 8. kötet) Wien, 1819-1837. Heubner. Kiadói félvászon kötésben. Két kötet gerince sérült, egyébként jó állapotban. / Publisher's half-linen binding. Two spines damaged, otherwise in good condition.Missing 8. vol. Az osztrák államok, benne Magyarország történelme. Hungarica
Ranke Lipót: A római pápák az utolsó négy században. Fordítja Lehr Albert (a III. kötetet Acsády Ignácz). I-III. /Az MTA könyvkiadó-vállalata/ Bp., 1886-1889. MTA. Athenaeum. 1 sztl. lev. + VIII + 441; VIII + 503 p.; 2 sztl. lev. + 279 p. Kiadói, Gottermayer-féle aranyozott egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. Két kötet enyhén foltos lapokkal, de nagyon szép állapotban
Felméri Lajos: Az iskolázás jelene Angolországban. A vallás- és közoktatásügyi m. k. ministerhez intézett jelentés. Írta --. I-II. kötet.. I.: Népiskolázás. II.: Közép- és felsőoktatás. Budapest, 1881. M. Kir. Egyetemi Könyvnyomda. X + 261 + [1] p.; [2] + 386 + III + [1] p. Korabeli aranyozott félvászon kötésben. Címlapon ajándékozási bejegyzéssel. Megkímélt, jó állapotú példányok.
Francis Fodor (Fodor Ferenc): The Geographical Impossibility of the Czech State. East-European Problems No.4. London-New York-Bp., 1920, Low, W.Dawson & Sons - Steiger & Comp. - Ferdinand Pfeifer (Zeidler Brothers), 11 p (1 oldalszámozáson belüli térképpel). Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, máskülönben jó állapotban. Ritka! / English languague, paper binding, slightly stai...
Feldzüge des Prinzen Eugen von Savoyen, I. Serie II., III., IV. V., Band. (4db) Wien, 1876. Verlag des K. K. Generalstabes Korabeli kopott félbőr kötésben. (Savoyai Jebő hadjáratait bemutató monumentális munka négy kötete)
Nagy szemtanuk. 1. Illés Béla: Spartacus. Officina Könyvtár 79. 2. Plutarchos: Caesar élete. Ford. és a bevezetést írta: Sárosi Gyula. Officina Könyvtár 30. 3. Komnena Anna: Alexias. Ford. és bevezetéssel ellátta: Passuth László. Officina Könyvtár 53/54. 4. Bonfini: Mátyás Király. A szemelvényeket összeállította, ford. és bevezette: Geréb László. Officina Könyvtár 41/42. 5. Mercier: A forradalmi...
Albin von Teuffenbach: Vaterländisches Ehrenbuch. Geschichtliche Denwürdigkeiten aus allen Ländern der österrisch-ungarischen Monarchie. Hrsg. von Albin Reichsfreiherr von Teuffenbach zu Tiefenbach und Maßwegg. Volksausgabe. Wien - Teschen, 1877, Karl Brochaska, XVI+2+994 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a gerinc deformált, a cí...