https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 270

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Keppel Csilla: Hadisebesültek görbe tükörben. Borivoj Rambousek első világháborús karikatúrái. Szombathely, 2016, Savaria Múzeum, papírkötés, újszerű állapotban. Gazdag színes képanyaggal illusztrált.
1
19468.

Keppel Csilla: Hadisebesültek görbe tükörben. Borivoj Rambousek első világháborús karikatúrái. Szombathely, 2016, Savaria Múzeum, papírkötés, újszerű állapotban. Gazdag színes képanyaggal illusztrált.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
8 000 HUF
20,73
EUR
,
22,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Sylloge tractatuum aliorumque actorum publicorum historiam et argumenta B. Diplomatis Leopoldini, resolutionis item quea Alvincziana vocatur, illustrantium. Claudipoli, J. Tilsch. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
1
19469.

Sylloge tractatuum aliorumque actorum publicorum historiam et argumenta B. Diplomatis Leopoldini, resolutionis item quea Alvincziana vocatur, illustrantium. Claudipoli, J. Tilsch. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
5 000 HUF
12,95
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Schels, Johann Baptist: Geschichte der Länder des östreichischen Kaiserstaates. 1-10 kötet (hiány: 8. kötet) Wien, 1819-1837. Heubner. Kiadói félvászon kötésben. Két kötet gerince sérült, egyébként jó állapotban. /  Publisher's half-linen binding. Two spines damaged, otherwise in good condition.Missing 8. vol.  Az osztrák államok, benne Magyarország történelme. Hungarica
1
19470.

Schels, Johann Baptist: Geschichte der Länder des östreichischen Kaiserstaates. 1-10 kötet (hiány: 8. kötet) Wien, 1819-1837. Heubner. Kiadói félvászon kötésben. Két kötet gerince sérült, egyébként jó állapotban. / Publisher's half-linen binding. Two spines damaged, otherwise in good condition.Missing 8. vol. Az osztrák államok, benne Magyarország történelme. Hungarica

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 800 HUF
12,44
EUR
,
13,71
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Ranke Lipót: A római pápák az utolsó négy században. Fordítja Lehr Albert (a III. kötetet Acsády Ignácz). I-III. /Az MTA könyvkiadó-vállalata/ Bp., 1886-1889. MTA. Athenaeum. 1 sztl. lev. + VIII + 441; VIII + 503 p.; 2 sztl. lev. + 279 p. Kiadói, Gottermayer-féle aranyozott egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. Két kötet enyhén foltos lapokkal, de nagyon szép állapotban
1
19471.

Ranke Lipót: A római pápák az utolsó négy században. Fordítja Lehr Albert (a III. kötetet Acsády Ignácz). I-III. /Az MTA könyvkiadó-vállalata/ Bp., 1886-1889. MTA. Athenaeum. 1 sztl. lev. + VIII + 441; VIII + 503 p.; 2 sztl. lev. + 279 p. Kiadói, Gottermayer-féle aranyozott egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. Két kötet enyhén foltos lapokkal, de nagyon szép állapotban

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
15 000 HUF
38,86
EUR
,
42,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Felméri Lajos: Az iskolázás jelene Angolországban. A vallás- és közoktatásügyi m. k. ministerhez intézett jelentés. Írta --. I-II. kötet.. I.: Népiskolázás. II.: Közép- és felsőoktatás. Budapest, 1881. M. Kir. Egyetemi Könyvnyomda. X + 261 + [1] p.; [2] + 386 + III + [1] p. Korabeli aranyozott félvászon kötésben. Címlapon ajándékozási bejegyzéssel. Megkímélt, jó állapotú példányok.
1
19472.

Felméri Lajos: Az iskolázás jelene Angolországban. A vallás- és közoktatásügyi m. k. ministerhez intézett jelentés. Írta --. I-II. kötet.. I.: Népiskolázás. II.: Közép- és felsőoktatás. Budapest, 1881. M. Kir. Egyetemi Könyvnyomda. X + 261 + [1] p.; [2] + 386 + III + [1] p. Korabeli aranyozott félvászon kötésben. Címlapon ajándékozási bejegyzéssel. Megkímélt, jó állapotú példányok.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
12 000 HUF
31,09
EUR
,
34,29
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Francis Fodor (Fodor Ferenc): The Geographical Impossibility of the Czech State. East-European Problems No.4. London-New York-Bp., 1920, Low, W.Dawson & Sons - Steiger & Comp. - Ferdinand Pfeifer (Zeidler Brothers), 11 p (1 oldalszámozáson belüli térképpel). Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, máskülönben jó állapotban. Ritka! / English languague, paper binding, slightly stained, otherwise in good condition. Rare!
1
19473.

Francis Fodor (Fodor Ferenc): The Geographical Impossibility of the Czech State. East-European Problems No.4. London-New York-Bp., 1920, Low, W.Dawson & Sons - Steiger & Comp. - Ferdinand Pfeifer (Zeidler Brothers), 11 p (1 oldalszámozáson belüli térképpel). Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, máskülönben jó állapotban. Ritka! / English languague, paper binding, slightly stai...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,22
EUR
,
6,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Dupuis, Charles-François : Compendio del origen de todos los cultos por Dupuis. Burdeos, 1821. Pedro Beaume. 415p. Aranyozott egészbőr kötésben kisebb sérülésekkel / Fill leather binding with small damages
1
19474.

Dupuis, Charles-François : Compendio del origen de todos los cultos por Dupuis. Burdeos, 1821. Pedro Beaume. 415p. Aranyozott egészbőr kötésben kisebb sérülésekkel / Fill leather binding with small damages

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 400 HUF
8,81
EUR
,
9,71
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 400 HUF
3 400 4 000 4 600
[Fejér György] Georgius Fejér: Codex Diplomaticus Hungariae ecclesiasticus ac civilis. Tomus Quintus. Vol. II. Studio et Opera Georgii Fejér bibliothecarii regii. Budae, 1829, Typis Typogr. Regiae Universitatis Ungaricae, 608 p. Latin nyelven. Kiadói papírkötésben, első borító nélkül Kisjeszeni Jeszenszky Kálmán katolikus pap, a Madách Társaság elnöke pecsételt ex librisével.
1
19475.

[Fejér György] Georgius Fejér: Codex Diplomaticus Hungariae ecclesiasticus ac civilis. Tomus Quintus. Vol. II. Studio et Opera Georgii Fejér bibliothecarii regii. Budae, 1829, Typis Typogr. Regiae Universitatis Ungaricae, 608 p. Latin nyelven. Kiadói papírkötésben, első borító nélkül Kisjeszeni Jeszenszky Kálmán katolikus pap, a Madách Társaság elnöke pecsételt ex librisével.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 400 HUF
3,63
EUR
,
4,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Feldzüge des Prinzen Eugen von Savoyen, I. Serie II., III., IV. V., Band. (4db) Wien, 1876. Verlag des K. K. Generalstabes Korabeli kopott félbőr kötésben. (Savoyai Jebő hadjáratait bemutató monumentális munka négy kötete)
1
19476.

Feldzüge des Prinzen Eugen von Savoyen, I. Serie II., III., IV. V., Band. (4db) Wien, 1876. Verlag des K. K. Generalstabes Korabeli kopott félbőr kötésben. (Savoyai Jebő hadjáratait bemutató monumentális munka négy kötete)

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 600 HUF
6,74
EUR
,
7,43
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Nagy szemtanuk. 1. Illés Béla: Spartacus. Officina Könyvtár 79.  2. Plutarchos: Caesar élete. Ford. és a bevezetést írta: Sárosi Gyula. Officina Könyvtár 30.  3. Komnena Anna: Alexias. Ford. és bevezetéssel ellátta: Passuth László. Officina Könyvtár 53/54. 4. Bonfini: Mátyás Király. A szemelvényeket összeállította, ford. és bevezette: Geréb László. Officina Könyvtár 41/42. 5. Mercier: A forradalmi Páris. Összeállította, ford., valamint bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Kürti Pál. Officina Könyvtár 11/12. 6. Napoleon szent ilonai emlékiratai. Kiválogatta, ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Timár László. Officina Könyvtár 29. 7. Széchenyi összeomlása. Az 1848-as napló. Ford. és magyarázatokkal ellátta: Ferdinandy Mihály. Officina Könyvtár 16/17.  Bp., 1942-1943, Officina, 4+38+2;+70+2;+127+1;111+1;+126+2;+62+2;101+1 p. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
1
19477.

Nagy szemtanuk. 1. Illés Béla: Spartacus. Officina Könyvtár 79. 2. Plutarchos: Caesar élete. Ford. és a bevezetést írta: Sárosi Gyula. Officina Könyvtár 30. 3. Komnena Anna: Alexias. Ford. és bevezetéssel ellátta: Passuth László. Officina Könyvtár 53/54. 4. Bonfini: Mátyás Király. A szemelvényeket összeállította, ford. és bevezette: Geréb László. Officina Könyvtár 41/42. 5. Mercier: A forradalmi...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
10 000 HUF
25,91
EUR
,
28,57
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Albin von Teuffenbach: Vaterländisches Ehrenbuch. Geschichtliche Denwürdigkeiten aus allen Ländern der österrisch-ungarischen Monarchie. Hrsg. von Albin Reichsfreiherr von Teuffenbach zu Tiefenbach und Maßwegg. Volksausgabe. Wien - Teschen, 1877, Karl Brochaska, XVI+2+994 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a gerinc deformált, a címlapon aláhúzással.
1
19478.

Albin von Teuffenbach: Vaterländisches Ehrenbuch. Geschichtliche Denwürdigkeiten aus allen Ländern der österrisch-ungarischen Monarchie. Hrsg. von Albin Reichsfreiherr von Teuffenbach zu Tiefenbach und Maßwegg. Volksausgabe. Wien - Teschen, 1877, Karl Brochaska, XVI+2+994 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a gerinc deformált, a cí...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
7,77
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Császár Ferencz. Magyar ösök képcsarnoka. Életirati vázlatok kiséretében. II.-ik füz. Pest, 1856. Ny. Beimel J. és Kozma Vazul.6 l + 2 t ((a hatból, nagy méretű litográfiák) báró Andrásy Miklós Gömör megye Főispánja; Bethlen Gábor erdélyi fejedelem. 40x55 cm Lapok szélén beszakadásokkal
1
19479.

Császár Ferencz. Magyar ösök képcsarnoka. Életirati vázlatok kiséretében. II.-ik füz. Pest, 1856. Ny. Beimel J. és Kozma Vazul.6 l + 2 t ((a hatból, nagy méretű litográfiák) báró Andrásy Miklós Gömör megye Főispánja; Bethlen Gábor erdélyi fejedelem. 40x55 cm Lapok szélén beszakadásokkal

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,22
EUR
,
6,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment