https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 270

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Gracza György: 1848. márczius 15. Magyar Könyvtár 32. Bp., Lampel Róbert. Kiadói szakadt papírkötés, viseltes állapotban.
1
19686.

Gracza György: 1848. márczius 15. Magyar Könyvtár 32. Bp., Lampel Róbert. Kiadói szakadt papírkötés, viseltes állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 600 HUF
4,15
EUR
,
4,57
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Weres Dániel: Wesselényi Miklós. Bp.,1983,Móra. Kiadói kartonált papírkötés. + Trócsányi Zsolt: Wesselényi Miklós hűtlenségi pere. Labirintus. Bp.,1986, Helikon. Kiadói papírkötés
1
19687.

Weres Dániel: Wesselényi Miklós. Bp.,1983,Móra. Kiadói kartonált papírkötés. + Trócsányi Zsolt: Wesselényi Miklós hűtlenségi pere. Labirintus. Bp.,1986, Helikon. Kiadói papírkötés

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 600 HUF
4,15
EUR
,
4,57
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Híres asszonyok. Vázlatok a világtörténet nevezetes nőalajairól. Bp., 1900, Franklin-Társulat, XV+348+4 p. Kiadói selyem kötéls sérült, hiányos gerinccel. egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal, aranyozott lapélekkel.
1
19688.

Híres asszonyok. Vázlatok a világtörténet nevezetes nőalajairól. Bp., 1900, Franklin-Társulat, XV+348+4 p. Kiadói selyem kötéls sérült, hiányos gerinccel. egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal, aranyozott lapélekkel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
300 HUF
0,78
EUR
,
0,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
300 HUF
300 400 500
Kulcsár Péter: Bonfini magyar történetének forrásai és keletkezése. Bp., 1973, Akadémiai. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
1
19689.

Kulcsár Péter: Bonfini magyar történetének forrásai és keletkezése. Bp., 1973, Akadémiai. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,59
EUR
,
2,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Barna Jónás: Rákóczi árvái. A hazáért és szabadságért. Történetek a kuruc-labanc világból. Bp., én., Magyar Kereskedelmi Közlöny, 128 p. Egészvászon kötés., az eredeti borító felhasználásával
1
19690.

Barna Jónás: Rákóczi árvái. A hazáért és szabadságért. Történetek a kuruc-labanc világból. Bp., én., Magyar Kereskedelmi Közlöny, 128 p. Egészvászon kötés., az eredeti borító felhasználásával

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 600 HUF
4,15
EUR
,
4,57
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Haenisch, Erich:  Die Geheime Geschichte der Mongolen. Aus einer mongolischen Niederschrift des Jahres 1240 von der Insel Kode'e im Keluren-Fluss. Erstmalig übersetzt und erläutert von Erich Haenisch. Mit 15 Abbildungen. [Lipcse] Leipzig, 1948. Otto Harrassowitz (Altenburger Druckerei-, Buchhandels- und Verlagsgesellschaft Jonas & Co.) [2] + XVIII + 196 p. Kötetünk a mongol irodalom becses történeti munkájának, az 1227-1240 között keletkezett keleti krónikának - ,,A mongolok titkos története" című műnek - német nyelvű kiadása. A Dzsingisz kán klánjának történetét feldolgozó krónika szerzője ismeretlen, feltehetően az uralkodó udvar egy írástudója vetette papírra, és köztudomású, hogy az Ögedej kán által 1240-ben tartott mongol gyűlésen, a Kurultai-on már bemutatták. A becses történelmi dokumentum kínai közvetítéssel maradt fenn, mert szövegét a kínai tolmács iskolákban tananyagként használták. A mű német fordítása először 1939-ben jelent meg, példányunk a második, javított kiadásból származik. A 186. oldaltól 8 oldalnyi, a mongol népéletből vett fotómelléklettel, két egész oldalas térképpel. Fűzve, kiadói borítóban, nagyrészt felvágatlan, jó példány.
1
19691.

Haenisch, Erich: Die Geheime Geschichte der Mongolen. Aus einer mongolischen Niederschrift des Jahres 1240 von der Insel Kode'e im Keluren-Fluss. Erstmalig übersetzt und erläutert von Erich Haenisch. Mit 15 Abbildungen. [Lipcse] Leipzig, 1948. Otto Harrassowitz (Altenburger Druckerei-, Buchhandels- und Verlagsgesellschaft Jonas & Co.) [2] + XVIII + 196 p. Kötetünk a mongol irodalom becses történe...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,59
EUR
,
2,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Otto von Moser: Ernsthafte Plaudereien über den Weltkrieg. Stuttgart, 1925, Belser. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
1
19692.

Otto von Moser: Ernsthafte Plaudereien über den Weltkrieg. Stuttgart, 1925, Belser. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 000 HUF
10,36
EUR
,
11,43
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Huszár Elemér: Az egyház és állam közti viszony története. Bp., 1929, "Élet". Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos. Felvágatlan lapokkal.
1
19693.

Huszár Elemér: Az egyház és állam közti viszony története. Bp., 1929, "Élet". Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos. Felvágatlan lapokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 400 HUF
3,63
EUR
,
4,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Brigitte Hamann 2 műve:  Erzsébet királyné. Ford.: Kajtár Mária. A verseket ford. Tandori Dezső.;  Rudolf. A trónörökös és a lázadó. Ford. R. Szilágyi Éva. Bp.,1988-1990, Európa. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban.
1
19694.

Brigitte Hamann 2 műve: Erzsébet királyné. Ford.: Kajtár Mária. A verseket ford. Tandori Dezső.; Rudolf. A trónörökös és a lázadó. Ford. R. Szilágyi Éva. Bp.,1988-1990, Európa. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 600 HUF
6,74
EUR
,
7,43
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Borhy László: Pannoniai falfestmény. A Négy Évszak, az Idő és a Csillagok ábrázolása egy brigetiói mennyezet festményen. (Harsányi Eszter, Kriston László és Kurovszky Zsófia tanulmányával.) Moyzeion sorozat 4. Bp., 2001., Enicklopédia Kiadó. Színes és fekete-fehér fotókkal, ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
19695.

Borhy László: Pannoniai falfestmény. A Négy Évszak, az Idő és a Csillagok ábrázolása egy brigetiói mennyezet festményen. (Harsányi Eszter, Kriston László és Kurovszky Zsófia tanulmányával.) Moyzeion sorozat 4. Bp., 2001., Enicklopédia Kiadó. Színes és fekete-fehér fotókkal, ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
5 000 HUF
12,95
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Caroline Bingham: Land of the Scots. A Short History. Glasgow, 1983, Fontana Paperbacks. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Angol nyelven. Kopottas papírkötésben, aláhúzásokkal.
1
19696.

Caroline Bingham: Land of the Scots. A Short History. Glasgow, 1983, Fontana Paperbacks. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Angol nyelven. Kopottas papírkötésben, aláhúzásokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 800 HUF
7,25
EUR
,
8,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
A Magyar Királyi Országos Levéltárban közszemlére kitett okleveleknek jegyzéke. Bp., 1882., M. Kir. Államnyomda, 28 p.+4 t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült gerinccel.
1
19697.

A Magyar Királyi Országos Levéltárban közszemlére kitett okleveleknek jegyzéke. Bp., 1882., M. Kir. Államnyomda, 28 p.+4 t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült gerinccel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
800 HUF
2,07
EUR
,
2,29
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment