Emlékkönyv Kelemen Lajos születésének nyolcvanadik évfordulójára. Szerk.: Bodor András, Cselényi Béla, Jancsó Elemér, Jakó Zsigmond, és Szabó T. Attila. Bólyai Tudományegyetem Kiadványai I. Tanulmányok 1. Kolozsvár-Kolozsvár, 1957, Tudományos Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóban. Megjelent 3000+150 példányban.
Loserth, J.: Das angebliche Senioratgesetz des Herzogs Bretislaw I. und die Böhmische succession. Wien, 1882. Carl Gerold. 78 + 1 t. Kiadói papírkötésben
Heckenast Gusztáv (szerk.): D' Andrezel vicomte és Rákóczi levelezése (1725-1727). Folia Rákócziana 7. sz. Sajtó alá rendezte, a bevezetést és a jegyzeteket írta: Köpeczi Béla. A leveleket fordította: Németh Miklós. Vaja, 1984, Szabolcs-Szatmár megyei Múzeumok Igazgatósága. Térképekkel illusztrált. Papírkötésben. Készült 1500 példányban.
Vajdai Ágnes - Varga Kálmán: Mária Terézia Gödöllőn. Bp., 2001, Műemlékek Állami Gondnoksága. Színes képanyaggal illusztrált. Magyar és német nyelven. Kartonált papírkötésben, foltos szennylappal. Készült 1000 példányban.
'48 kultusza. Kiállítás a Gödöllői Galériában. A műtárgyjegyzéket összeállította és a katalógust szerkesztette: Czeglédi Noémi, Őriné Nagy Cecília. A tanulmányokat írta: G. Merva Mária, Heltai Miklós. Gödöllő, 1998, Gödöllői Városi Múzeum Petőfi Sándor Művelődési Központ. Színes képmellékletekkel. Papírkötésben.