Books: History

Number of items: 270

A magyar békeszerződés. Kiadja a M. Kir. Külügyminisztérium. Bp., 1920, M. Kir. Tud.-egyetemi Nyomda, 86 p. Tűzve, hiányzó borítóval, sérült, a tűzéstől különvált címlappal, régi intézményi bélyegzőkkel (A Képviselőház Könyvtára, 1926.)
19492.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Szász Béla: Minden kényszer nélkül. Egy műper kórtörténete I-II. Bp., 1984. M.O. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
19493.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Vámbéri Ármin: A hunnok és avarok nemzetisége. Értekezések a Nyelv- és Széptudományok Köréből. IX. köt. IV. sz. Bp., 1881, MTA, 33 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.
19494.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
19495.

Available for bidding
4 200 HUF
10,88
12,00
Minimum bid:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
Faragó László: Kossuth-zarándokok útja Amerikába. Békés, 1928, Petőfi-ny. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. + 1928 Kossuth a New York-i Kossuth szobor leleplezési ünnepségének prospektusával.
19496.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Erdélyország' történetei' tára. Egykoru 's magyar nyelven készített történetiratok-, levelek-, országgyűlési végzések- és törvényczikkelyekből. Kiadják (szerkesztették) Kemény József és Nagy Ajtai Kovács István. Második kötet: 1566-1613. Kolozsváratt, 1845. Özvegy Barráné' és Stein' tulajdona (Nyomatott a' kir. Lyceum' betüivel). XIII + [3] + 291 + [1] p. A Kemény János (1795-1855) erdélyi történész a tudományos alapossággal végzett történeti dokumentum-kiadás jelentős alakja. A Nagyajtai Kovács István történésszel együttműködésben kiadott forráskiadvány levéltári források, országgyűlési dokumentumok, tábori levelek alapján dolgozza ki Erdély XVI-XVII. századi történetét. A munka két kötetben jelent meg, az első kötet az 1540-1600 közötti, a második az 1566-1613 közötti időszak történetét adja közre, a két kötet esetén némileg eltérő válogatási elvekkel. Ez utóbbi, önmagában is megálló könyv a Báthoriak korszakát idézi meg, Bethlen Gábor fejedelemségre kerüléséig, a nagy fejedelem számos korai rendelkezésével. Oldalszámozáson belül három levél kihajtható hivatalnoki táblázatokat közöl. Az első nyomtatott oldalon egykori gyűjteményi bélyegzés nyomai, melyek közül az egyik megismétlődik a címoldalon. Az első levélen erősítés, egyes oldalakon halvány foxing. Poss.: Korody M. Béla könyvtára. Fűzve, javított, sarkán pótolt, védőfóliába volt feliratozott kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
19497.

Erdélyország' történetei' tára. Egykoru 's magyar nyelven készített történetiratok-, levelek-, országgyűlési végzések- és törvényczikkelyekből. Kiadják (szerkesztették) Kemény József és Nagy Ajtai Kovács István. Második kötet: 1566-1613. Kolozsváratt, 1845. Özvegy Barráné' és Stein' tulajdona (Nyomatott a' kir. Lyceum' betüivel). XIII + [3] + 291 + [1] p. A Kemény János (1795-1855) erdélyi történé...

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Beér János - Kovács István: A Magyar Népköztársaság alkotmánya. Kádár Jánosnak DEDIKÁLT! Bp., 1959, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
19498.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Somogyi József:  A faj. [Budapest], (1940). Athenaeum (ny.) 275 + [1] p. Egyetlen kiadás. Somogyi József (1898-1948) filozófus, pedagógus, a szegedi tanárképző főiskola tanszékvezető tanárának közérthető nyelven megfogalmazott kritikája a fajelméletről. A munka megvizsgálja a fajelmélet kialakulásához vezető utat, jellemzi annak fontosabb német és turáni doktrínáit, egymásból vezeti le a fajegészség és a fajtisztaság fogalmait, végül a kölcsönhatások elvének bemutatásával cáfolja, hogy a faj és a kultúra magától értetődő kapcsolatban állna. Az első fedőborító belső oldalán és a címoldalon régi erősítés nyomai, példányunk fűzése enyhén meglazult e helyen. Fűzve, enyhén sérült, halványan foltos kiadói borítóban.
19499.

Somogyi József: A faj. [Budapest], (1940). Athenaeum (ny.) 275 + [1] p. Egyetlen kiadás. Somogyi József (1898-1948) filozófus, pedagógus, a szegedi tanárképző főiskola tanszékvezető tanárának közérthető nyelven megfogalmazott kritikája a fajelméletről. A munka megvizsgálja a fajelmélet kialakulásához vezető utat, jellemzi annak fontosabb német és turáni doktrínáit, egymásból vezeti le a fajegészs...

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Eichmann. Henker, Handlanger, Hintermänner. Eine Dokumentation. (Berlin, 1961), Auschuss für Deutsche Einheit. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón és több lapon sérülésekkel.
19500.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Elekes Dezső: Hazánk, népünk, szomszédaink. Az ezeréves, a trianoni és a megnagyobbodott Magyarország ismertetője. A keleti területek visszacsatolása után átdolgozott második kiadás. A Magyar Statisztikai Társaság kiadványai 13. sz. Bp., 1941, Magyar Statisztikai Társaság - Kir. Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Kisebbségjogi Intézete (Stephaneum-ny.), 1 (színes, kihajtható térkép) t.+ 133+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, néhány a fűzéstől elváló lappal, az utolsó lapon kisebb sarokhiánnyal.
19501.

Elekes Dezső: Hazánk, népünk, szomszédaink. Az ezeréves, a trianoni és a megnagyobbodott Magyarország ismertetője. A keleti területek visszacsatolása után átdolgozott második kiadás. A Magyar Statisztikai Társaság kiadványai 13. sz. Bp., 1941, Magyar Statisztikai Társaság - Kir. Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Kisebbségjogi Intézete (Stephaneum-ny.), 1 (színes, kihajtható térkép) t.+ 133+(1) ...

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Wilson beszédei és üzenetei a háborúról, békéről és a népek szövetségéről. Összeáll.: Bródy Béla és Magyar Lajos. Bp., 1919, Athenaeum, 1 t +105+1 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és címképpel, az elülső borító és a címkép levált sérült.
19502.

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
[Folyóirat] Turán. A Turáni Társaság (Magyar Néprokonsági Egyesület) folyóirata. XVI. évfolyam, 1-4. szám. [Teljes évfolyam.] Budapest, 1933. (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). IV + 67 + [1] p. A Turán az 1910-ben alapított Turáni Társaság folyóirata. A korabeli turanizmus igen heterogén törekvéseket takar, ám elmondható, hogy alapvetően a germán, újlatin, szláv birodalmak korában a rokontalanul maradt népek kapcsolatait kereste a turáni (urál-altáji) nyelvészeti és kulturális rokonság jelszava mentén. Jóllehet a folyóirat egyes tanulmányai olykor a japán-magyar, török-magyar kulturális rokonság feltételezéséig is merészkedtek, a folyóirat profilja mégis elsősorban finnugrisztikai - a nyelvészeti szempontból rokonnak tartott kisebb finnugor népek, nemzetek, országok aktuális híreiről, kulturális eredményeiről és politikai törekvéseiről nyújt beszámolót. A Turán folyóirat érdeklődése ennek megfelelően elsősorban nem őstörténeti jellegű, sokkal inkább a bemutatott finnugor és törökségi népek néprajzi és kulturális kapcsolódásait kutatja és erősíti meg, illetve a kulturális rokonság folyamatos deklarálásával egy időben geopolitikai és gazdasági szövetségeseket is keres. A turanizmus tehát nem pusztán őstörténeti, néprajzi és kultúrelméleti célokat jelentett, hanem diplomáciai stratégiákat és gazdasági célokat is kijelölt: nem véletlen, hogy a Társaság székhelye az Országházban volt található. Évfolyamunk tartalmából: Cholnoky Jenő: A belső-ázsiai pásztornépek szerepe az emberi művelődés történetében - Móricz Péter: G. Musztafa Kemál és a Török Köztársaság alkotásai - Bán Aladár: Gömbös Gyula keleti útja és a rodostói ünnepség. - Bán Aladár: A finn nép dalaiban - Gaskó Dezső: A magyar és a finn tuberkulózis elleni küzdelemről - Reisman Erik: A finn-ugor néprokonsági mozgalom jelentősége. A könyvészeti rovat méltatja a gyomai Kner-nyomda kiadásában megjelenő észt regényeket és novellagyűjteményeket, Pekár Gyula főszerkesztő újabb regényét és Baráthosi Balogh Benedek újabb turanisztikai munkáját, Némethné Sebestyén Irán új, finnek számára írt magyar nyelvtanát, Vitéz Nagy Iván ,,A magyarság világstatisztikája" címen megjelent munkáját, Szász Elemér ,,Az új Finnország" című önálló kötetét, megemlékezik a finnugor kongresszusról, a finnországi török tanfolyamokról, török tudósok székelyföldi kutatásairól, valamint arról az esetről, hogy Gömbös Gyula hivatalban levő magyar miniszterelnök a különös tisztelet jegyében japán díszkardot kapott. A kötet végén társasági hírek, majd francia nyelvű rezümé. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
19503.

[Folyóirat] Turán. A Turáni Társaság (Magyar Néprokonsági Egyesület) folyóirata. XVI. évfolyam, 1-4. szám. [Teljes évfolyam.] Budapest, 1933. (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). IV + 67 + [1] p. A Turán az 1910-ben alapított Turáni Társaság folyóirata. A korabeli turanizmus igen heterogén törekvéseket takar, ám elmondható, hogy alapvetően a germán, újlatin, szláv birodalmak korában a rokontalanul ma...

Available for bidding
6 000 HUF
15,54
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF