Books: History

Number of items: 270

Gudenus János József: A magyarországi főnemesség XX. századi genealógiája I. köt.: A-J. Összeáll.: - -. Az egykori tulajdonos, a híres vadászati író, vadász, utazó, Széchenyi Zsigmond (1898-1967) felesége, Széchenyi Zsigmondné Hertelendy Margit (1925-2021) tulajdonosi névbélyegzésével. Bp., 1990., Natura. A címerek Tompos Lilla munkái. Kiadói aranyozott műbőr kötés, kiadói papír védőborítóban, javított gerinccel, gyűrött papírborítóval.
19517.

Gudenus János József: A magyarországi főnemesség XX. századi genealógiája I. köt.: A-J. Összeáll.: - -. Az egykori tulajdonos, a híres vadászati író, vadász, utazó, Széchenyi Zsigmond (1898-1967) felesége, Széchenyi Zsigmondné Hertelendy Margit (1925-2021) tulajdonosi névbélyegzésével. Bp., 1990., Natura. A címerek Tompos Lilla munkái. Kiadói aranyozott műbőr kötés, kiadói papír védőborítóban, jav...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
19518.

Available for bidding
900 HUF
2,33
2,57
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
Santarelli, Enzo: L'Italia e la Repubblica Ungherese dei consigli (21 marzo - 1 agosto 1919). Kádár Jánosnak DEDIKÁLT! Róma, 1963. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19519.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Diószegi Vilmos: A pogány magyarok hitvilága. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 4. Bp., 1978, Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19520.

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Politikai levelek egy külföldön élő honfihoz. (I. Pártjaink. II. Pénz-kormány és pártválság. III. Quid nunc?) Bp., 1873, Tettey Nándor és Társa (Légrády-ny.), 66 p. Kiadói papírkötés, sérült, szétváló fűzéssel, az elülső borító hiányzik, több lap kijár. Politikai röpirat az 1874-ben pénzügyminiszterré kinevezett Ghyczy Kálmánról.
19521.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
A magyarországi francia telepesek irodalmi emléke: Les cantiques spirituels. Bevezetést írta. Gábriel Asztrik. Bp., 1940., Gödöllői Premontrei Gimnázium VII. és VIII. osztályos növedékei (Sárkány-nyomda Rt.) 1 (címképen Róka János kanonok arcképe) t. + 39 + [1] p. + 1 melléklet (3 leveles hasonmás) t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés.
19522.

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
[Horváth Jenő (1881-1950)] Professor Eugene Horváth: Responsibility of Hungary for the war. [Magyaroszág felelősége a háborúban.] Publications of the Hungarian Frontier Readjustment League VIII. Bp.,1933, Hungarian Frontier Readjustment League [Magyar Revíziós Liga], (Sarkany-ny.), 98+1 p. Angol nyelvű irredenta kiadvány. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
19523.

Available for bidding
4 800 HUF
12,44
13,71
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Jefimov, Boris: Hitler-banda. Háborús karrikatúrák 1942?43. Bp., 1945, Athenaeum, 95+(1) p. Kiadói kartonált papírkötés, viseltes állapotban, javított gerinccel, kissé koszos, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel. ,,Ezt a könyvet a magyar főváros felszabadulásának első évfordulójára adta ki a munkásság vezetése alatt álló Athenaeum, hálás megemlékezésül hős felszabadítóira. Magyar szöveggel ellátta Byssz Róbert. Budapest, 1946. január havában."
19524.

Jefimov, Boris: Hitler-banda. Háborús karrikatúrák 1942?43. Bp., 1945, Athenaeum, 95+(1) p. Kiadói kartonált papírkötés, viseltes állapotban, javított gerinccel, kissé koszos, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Wheeler, Eleanor: Lidice. Prága, 1957, Orbis. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, belül jó állapotban. A csehországi Lidice községről írt memoár, amelyet a nácik 1942. június leromboltak, valamint teljes férfilakosságát lemészárolták.
19525.

Wheeler, Eleanor: Lidice. Prága, 1957, Orbis. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, belül jó állapotban.
A csehországi Lidice községről írt memoár, amelyet a nácik 1942. június leromboltak, valamint teljes férfilakosságát lemészárolták.

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
19526.

Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 3 kötet 2. füzet + 1844. 4. kötet 1. füzet (utolsó) Leipzig, 1843. Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.). [4] +142 + 208 p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann.Korabeli aranyozott, vaknyomott egészvászon kötésben Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította f...

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
19527.

Available for bidding
6 000 HUF
15,54
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
19528.

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF