[Gatterer, Johann Christoph (1727-1799): Dissertatio praevia de adornanda in posterum Germania sacra medii aevi. Qvam amplissimi philosophorvm ordinis avctoritate et permissv ... Alidorfii,[1752],Ex Officina Hesseliana, 70+2 p. Korabeli papírkötésben, sérült gerinccel, az első két lap sérült, rajtuk szöveget nem érintő hiánnyal, lapok sarkain szamárfülekkel.
4 db történettudományi különlenyomat: Fehértói KAtalin: A XIV: századi magyar megkülönböztető nevek, Arató Endre: A magyar nemesség és az osztrák udvar nemzetiségi politikája a szabadságharc előtt. H. Balázs Éva: A parasztság helyzete és mozgalmai (1780-1787), Barkay Ö Szabolcs: Batthyány Boldizsár humanista köre.
Garda Dezső: A forradalom katonái Csíkban és Gyergyóban 1848-1849. DEDIKÁLT Dr. Szigethy Anna (1948-2023) vezető főorvos, pszichiáter, addiktológus, neurológus, pszichoterapeuta, családterapeuta részére! Csíkszereda, 1998, Alutus. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Johann Scherrer: Die Gallier und ihre Verfassung. Heidelberg, 1865, Georg Weiss, 72 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, régi könyvtári bélyegzéssel és címkével.
Strada Ferenc: Izdenczy József az államtanács első magyar tagja. [Bp.], 1943, (Sárkány-ny.), 98 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, két lapszélen szakadásokkal, de belül ezt leszámítva jó állapotban. Báró Izdenczy József (1733-1811) államtanácsos, politikai író, 1785-től államtanácsos, az Államtanács első magyar tagja.
Jeanne Louise Henriette Campan: Memoiren über das Privatleben der Königin Maria Antoinette von Frankreich. Nebst Erinnerungen und historischen Anekdoten aus der Regierungszeit Ludwigs des Vierzehnten, des Fünfzehnten und des Sechzehnten; Aus dem Französischen der Frau von Campen, Erster Band. Breslau, 1824. Joseph Mar und Komp. 334p.Fűzve, kiadói papírborítóban
Lukács Lajos Garibaldival a szabadságért - Dunyov István élete és működése 1816-89. Bp., 1968 Gondolat, Kiadói nyl kötés, kissé szakadt papír védőborítóval