Books: Hunting

Number of items: 20

Bársony István: Az én világom. A szerző, Bársony István (1855-1928) vadász, író, újságíró által DEDIKÁLT példány. Bp., 1925, Stádium, 1 t. + 328 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, szakadozott borítószélekkel és sérült gerinccel, néhány lap szélén kis szakadásokkal, kissé foltos lapokkal.
20430.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
25,91
28,57
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
20431.

Available for bidding
4 800 HUF
12,44
13,71
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
John Bokk: Vadászélményeim. H.n., é.n., magánkiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. (Ritka!)
20432.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Heltay István: A róka ökológiája és vadászata. Bp.,1989, Mezőgazdasági, 175+1 p.+4 (fekete-fehér táblák) t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, javított kiadói papír védőborítóban, de belül jó állapotban.
20433.

Available for bidding
6 000 HUF
15,54
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Tersánszky J. Jenő: A vezérbika emlékiratai. Bp.,1938,Cserépfalvi, (Bp., Pápai Ernő-ny.), 246 p. Kiadói egészvászon-kötés.
20434.

Available for bidding
3 200 HUF
8,29
9,14
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Homoki Nagy István:  Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Írta és fényképezte Homoki Nagy István. Budapest, 1947. Országos Természettudományi Múzeum - Egyetemi Nyomda. 1 t. (címkép) + 61 + [3] p.+ 65 t. (egy színes, 64 kétoldalas). Egyetlen kiadás. A jogász végzettségű természetjáró és amatőr fotós Homoki Nagy István (1914-1979) karrierje 1945-ben fordult végleg a természetfilmezés felé, kötetében az 1947-ben készült, Szárnyas vadászmesterek című természetfilmjének emlékeiből és képanyagából szemezget, a képek közt értékes werkfotó-anyaggal. A szövegközti vadász életképeket Benyovszky István készítette. Vuray 339. Tordai 581. Illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20435.

Homoki Nagy István: Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Írta és fényképezte Homoki Nagy István. Budapest, 1947. Országos Természettudományi Múzeum - Egyetemi Nyomda. 1 t. (címkép) + 61 + [3] p.+ 65 t. (egy színes, 64 kétoldalas). Egyetlen kiadás. A jogász végzettségű természetjáró és amatőr fotós Homoki Nagy István (1914-1979) karrierje 1945-ben fordult végleg a természetfilme...

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
20436.

Hedges, F[rederick] A[lbert] Mitchell: Battles With Giant Fish. With Illustrations from Photographs by Lady Richmond Brown. London, (1925). Duckworth & Co. (Printed by Hazell, Watson and Viney Ltd.) 1 t. (címkép) + 307 + [1] p. + 31 t. Frederick Albert Mitchell Hedges (1882-1959) angol utazó, kalandor, médiaszemélyiség. Fiatal korában apja tőzsdei cégénél dolgozott, majd egzotikus utazásokra in...

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
20437.

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
20438.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Tálosi István (szerk.): Ötven vadász emlékeiből. Bp., 1995, Terraprint. Kiadói papírkötés, a címlapon névbejegyzéssel.
20439.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Vegyes könyv tétel, 4 db:  Széchenyi Zsigmond: Ahogy elkezdődött. Egy magyar vadász hitvallása. Bp., 1961. Szépirodalmi. Schell József illusztrációival. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.;  R. T. Peterson - G. Mountfort - P. A. D. Hollom: Európa madarai. Magyar viszonyokhoz alkalmazta Dr. Tildy Zoltán. Bp., 1977, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés.;  Schmidt Egon: Madarakról - mindenkinek. Bp., 1970, Natura. Kiadói egészvászon-kötés.;  Major István: Lesz-e sas 2000-ben? Az állatvilág múltja, jelene és jövője. Bp., 1979, Natura. Kiadói kartonált papírkötés.
20440.

Vegyes könyv tétel, 4 db:

Széchenyi Zsigmond: Ahogy elkezdődött. Egy magyar vadász hitvallása. Bp., 1961. Szépirodalmi. Schell József illusztrációival. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.;

R. T. Peterson - G. Mountfort - P. A. D. Hollom: Európa madarai. Magyar viszonyokhoz alkalmazta Dr. Tildy Zoltán. Bp., 1977, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés.;

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Dékány András: Náderdőben vadmadár. Bp., 1955, Magvető. Kiadói félvászon-kötés.
20441.

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF