Héber nyelvű könyv (kivonat a Talmud 1879-es vilnai kiadásából). Vilna [Vilnius], 1882, Romm-ny., 38 p. Sérült félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, a belső kötéstáblákon és szennylapokon ceruzás bejegyzésekkel, firkákkal, "Gútmann Ignátz bor és sör nagybani eladása Varannón" bélyegzőkkel.
Eugeniusz Duda - Marek Sosenko: Dawna pocztówka żydowska ze zbiorów Marka Sosenki. / Old Jewish Poscards from Marek Sosenko's Collection. Kraków, 1997, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Lengyel és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé koszos borítóval. / In Polish and English language. Hardcover, with slightly dirty cover.
Makai György: Izrael Állam és a cionizmus. Bp., 1973., Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült, kissé foltos gerinccel.
Az 5756. zsinagógai év naptára (1995. szeptember 25-től 1996. szeptember 13-ig). Bp., 1995, Magyarországi Aut. Orth. Izr. Hitközség. Kiadói papírkötés.
Selichoth. (Szlíchót imakönyv). Budapest, 1897, M. E. Löwy'S Sohn, 107+(1) p. Héber nyelven. Sérült félvászon-kötésben, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
Emlékezésem, gyászom. A Poel Czedek izraelita temetkezési egylet kegyeleti kiadványa, kézzel kitöltve, a címlapon az egylet körbélyegzőjével hitelesítve. Budapest, (1940). Poel Czedek Egylet (Neuwald Illés ny.) 21 + [1] p. A héber-magyar nyelvű illusztrált kegyeleti kiadvány a zsidó temetési imaszertartás szövegeiből válogat, a gyászévre vonatkozó előírások további utasításaival. A címoldal kézzel...
Dubnov, Simon: A zsidóság története az ókortól napjainkig. (Jiddisből fordította Szabolcsi Bence.) Budapest, (1938). A ,,Tábor" kiadása (Hungária Nyomda Rt.) 358 + [8] p. Simon Dubnov (1860-1941) Oroszországi jiddis-orosz történész, polgárjogi aktivista. A zsidóság egyetemes történetét tárgyaló hatalmas munkája tíz kötetben jelent meg. A héber nyelven írt munkát később olvasmányos formában, jiddis...
Erdélyi jiddis népköltészet. Válogatta, fordította és az utószót írta Kányádi Sándor. Illusztrálta Szántó Piroska. Bp. 1994. Európa. Egészvászon kötésben, jó állapotban.