... és beszéld el a fiadnak ... Zsidó hagyományok Magyarországon. Féner Tamás felvételeivel, Scheiber Sándor szövegével. Bp., 1984, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
A zsidók egyetemes története 6 kötetben - 1. kötet. Graetz nagy műve alapján és különös tekintettel a magyar zsidók történetére szerkesztette: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Kohn Sámuel. I. Kötet, második kiadás. I. kötet: Izrael népének története a kezdettől fogva (1500 körül a rendes időszámítás előtt) a babyloniai fogságig (572-ig a rendes időszám...
Walter Clay Lowdermilk: Palesztina. Az igéret földje. Sir. E. John Russell előszavával. Fordította: Lőw Éva. Bp., 1946, Hechaluc. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
Makai Emil Zsidó költők. Műfordítások Salamon ibn Gabirol, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes ibn Ezra, Ábrahám ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XIXIV. század. Bp., 1895. Singer és Wolfner. 230 p. Festett lapélekkel, aranyozott kopott egészvászon kötésben.
Bereczky Albert: A magyar protestantizmus a zsidóüldözés ellen. Budapest, 1945. Református Traktátus Vállalat (Sylvester Rt. ny.) 44 + [4] p. Első kiadás. Bereczky Albert (1893-1966) református lelkész, későbbi református püspök összefoglalója a magyar nemzetet ért legsúlyosabb csapásnak tekinti a második világháború korát, ezen belül pedig külön kiemeli a zsidóüldözés rémtetteit, illetve a refor...
Nicholas de Lange: A zsidó világ atlasza. Ford.: Dezső Tamás, és Hajnal Piroska. Bp.,1996, Helikon-Magyar Könyvklub. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Bereczky Albert: A magyar protestanizmus a zsidóüldözés ellen. (Hasonmás kiadás.) (Budapest, 1984). (Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya.) [2] + 44 + [2] p. Az 1944. év májusi első zsidódeportálásra való megemlékezésként a Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya ismételten megjelentette Bereczky Albert (1893-1966) református lelkész, későbbi református püspök emlékiratait. A történeti összefogla...