Books: Judaica

Number of items: 48

... és beszéld el a fiadnak ... Zsidó hagyományok Magyarországon. Féner Tamás felvételeivel, Scheiber Sándor szövegével. Bp., 1984, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
20824.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
A zsidók egyetemes története 6 kötetben - 1. kötet. Graetz nagy műve alapján és különös tekintettel a magyar zsidók történetére szerkesztette: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Kohn Sámuel. I. Kötet, második kiadás. I. kötet: Izrael népének története a kezdettől fogva (1500 körül a rendes időszámítás előtt) a babyloniai fogságig (572-ig a rendes időszámítás előtt). Bp., 1909. Phönix Irodalmi Rt. Egységes, festett, aranyozott, illusztrált kiadói szecessziós sérült egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, gerincen szakadással
20825.

A zsidók egyetemes története 6 kötetben - 1. kötet. Graetz nagy műve alapján és különös tekintettel a magyar zsidók történetére szerkesztette: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Kohn Sámuel. I. Kötet, második kiadás. I. kötet: Izrael népének története a kezdettől fogva (1500 körül a rendes időszámítás előtt) a babyloniai fogságig (572-ig a rendes időszám...

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Walter Clay Lowdermilk: Palesztina. Az igéret földje. Sir. E. John Russell előszavával. Fordította: Lőw Éva. Bp., 1946, Hechaluc. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
20826.

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Makai Emil Zsidó költők. Műfordítások Salamon ibn Gabirol, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes ibn Ezra, Ábrahám ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XIXIV. század. Bp., 1895. Singer és Wolfner. 230 p. Festett lapélekkel, aranyozott kopott egészvászon kötésben.
20827.

Available for bidding
4 600 HUF
11,92
13,14
Minimum bid:
4 600 HUF
4 600 5 500 6 000
Bereczky Albert:  A magyar protestantizmus a zsidóüldözés ellen. Budapest, 1945. Református Traktátus Vállalat (Sylvester Rt. ny.) 44 + [4] p. Első kiadás. Bereczky Albert (1893-1966) református lelkész, későbbi református püspök összefoglalója a magyar nemzetet ért legsúlyosabb csapásnak tekinti a második világháború korát, ezen belül pedig külön kiemeli a zsidóüldözés rémtetteit, illetve a református egyház lehetőségekhez mért, mégis bátor kiállását a zsidóüldözés ellen - a kötet az általános politikai áttekintés után a református egyház állásfoglalásait, nyílt leveleit, tiltakozásait teszi közzé. A címoldalon és az első borítón régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, feliratozott, sérült, javított kiadói borítóban.
20828.

Bereczky Albert: A magyar protestantizmus a zsidóüldözés ellen. Budapest, 1945. Református Traktátus Vállalat (Sylvester Rt. ny.) 44 + [4] p. Első kiadás. Bereczky Albert (1893-1966) református lelkész, későbbi református püspök összefoglalója a magyar nemzetet ért legsúlyosabb csapásnak tekinti a második világháború korát, ezen belül pedig külön kiemeli a zsidóüldözés rémtetteit, illetve a refor...

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Kiszely Gábor: Hallom, Izrael... A másik Szentföld. DEDIKÁLT! 1996, Szent Gellért Egyházi Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20829.

Available for bidding
1 400 HUF
3,63
4,00
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Gerő László: Magyarországi zsinagógák. Bp., 1989, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói műbőr kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20830.

Available for bidding
1 200 HUF
3,11
3,43
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
20831.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Nicholas de Lange: A zsidó világ atlasza. Ford.: Dezső Tamás, és Hajnal Piroska. Bp.,1996, Helikon-Magyar Könyvklub. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
20832.

Available for bidding
2 200 HUF
5,70
6,29
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
20833.

Bereczky Albert: A magyar protestanizmus a zsidóüldözés ellen. (Hasonmás kiadás.) (Budapest, 1984). (Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya.) [2] + 44 + [2] p. Az 1944. év májusi első zsidódeportálásra való megemlékezésként a Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya ismételten megjelentette Bereczky Albert (1893-1966) református lelkész, későbbi református püspök emlékiratait. A történeti összefogla...

Available for bidding
600 HUF
1,55
1,71
Minimum bid:
600 HUF
600 700 800
Homor György: Öten voltak. Jókai füzetek 2007. 54. Pápa, 2007, Jókai Mór Városi Könyvtár. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20834.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
20835.

Available for bidding
6 000 HUF
15,54
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF