Books: Military

Number of items: 53

Szelestey László (szerk.): Huszárok könyve. Pest, 1858, Emich Gusztáv. Bordázott gerincű újrakötött félbőr kötés, kissé kopottas állapotban.
19748.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
12 000 HUF
31,09
34,29
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Berekméri Árpád-Róbert: "Lesz még kikelet!" A marosvásárhelyi magyar királyi 27. székely honvéd könnyű hadosztály a második világháborúban (1940-1945). Marosvásárhely / Kolozsvár, 2015, Lector, Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19749.

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
19750.

Available for bidding
20 000 HUF
51,81
57,14
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
1914-1916 A Világháború képes krónikája. 1-117. füzetek. hiány: 14,17,18,20,22,24,26,29-31,32,33,37-39,61,65. Össz: 100 db füzet + 2 kötet kiegészítésül a füzetekhez, így néhány duplummal.
19751.

Available for bidding
20 000 HUF
51,81
57,14
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
19752.

Available for bidding
11 000 HUF
28,50
31,43
Minimum bid:
11 000 HUF
11 000 13 000 15 000
19753.

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
19754.

Available for bidding
4 600 HUF
11,92
13,14
Minimum bid:
4 600 HUF
4 600 5 500 6 000
Pálffy Géza: Európa védelmében. Haditérképészet a Habsburg Birodalom magyarországi határvidékén a 16-17. században. Bp., 1999. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19755.

Available for bidding
6 000 HUF
15,54
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Brandt Gyula: A 87. Bakony Harcihelikopter Ezred és jogelődjeinek története 1958-2004. DEDIKÁLT! Első kiadás. Szentkirályszabadja, 2004. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19756.

Available for bidding
4 800 HUF
12,44
13,71
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Ravasz István: Erdély mint hadszíntér 1944. Bp., 1997, Petit Real. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, néhány tollas bejegyzéssel. Megjelent 1000 példányban.
19757.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Wittek, Erhard: Die soldatische Tat. Berichte von Mitkämpfern des Heeres im Westfeldzug 1940. Berlin, 1941. Im Deutschen Verlag 294p. képes illusztrációkkal Kiadói vászonkötésben
19758.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Vegyes katonai könyvtétel, 6 db  Tájékozódás a terepen. Vázlatkészítés. (Futólagos felmérés.) Összeáll.: Szüts Lajos. Bp., 1936., M. Kir. Állami Térképészet. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval, a borítón bejegyzésekkel.;  Magyarorsan, katonásan. Segédkönyv a katonai írásmód ("Iránytan") oktatásához. Első rész: "Ismerd meg és használd helyesen anyanyelvedet." Második rész: Katonai írásmód, ügyvétel és szónoklat. Szerk.: Rózsa József. Bp., 1929-1940, Wodianer F. és Fiai - Stádium. Kiadói papírkötés, az 1. részben "Ludovika Akadémia" bélyegzéssel, kopott, foltos borítóval, a 2. rész foltos és könyvtest elvált a borítótól.;  Térképészeti példák a térképolvasáshoz és térképfelhasználáshoz. Bp., 1941, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet. Kiadói papírkötés, "Ludovika Akadémia" bélyegzéssel.;  Térképvázlatok gyakorló rajzfüzete a M. Kir. Honvédség, Folyamőrség és Vámőrség részére. Összeáll.: Kogutowicz Lajos ny. őrnagy. Bp.,én.,Palladis Rt. Kiadói papírkötés, "Ludovika Akadémia" bélyegzéssel. ;  Irányelvek a tábori tüzérség éles lövésszaki kiképzéséhez. Veszprém, Posa-ny., 16 p. Kiadói papírkötés, aláhúzásokkal, "Ludovika Akadémia" bélyegzéssel. ;  Tereptan, terepábrázolás, térképhasználat, terepfelmérés a M. Kir. Honvéd Hadapródiskolák számára. Szerk.: Vöröss József. Bp., 1943., M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, deformált könyvtesttel, sérült gerinccel, "... honvéd hadosztály parancsnokság" bélyegzéssel.  + Közte egy térképpel is: cca 1930-1940 Gyöngyös és környéke, 1:75.000, Bp., M. Kir. Állami Térképészet, "Ludovika Akadémia" bélyegzéssel, hajtott, bejegyzésekkel, 39x51 cm
19759.

Vegyes katonai könyvtétel, 6 db

Tájékozódás a terepen. Vázlatkészítés. (Futólagos felmérés.) Összeáll.: Szüts Lajos. Bp., 1936., M. Kir. Állami Térképészet. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval, a borítón bejegyzésekkel.;

Available for bidding
4 200 HUF
10,88
12,00
Minimum bid:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF