Diószegi Sámuel - Fazekas Mihály: Magyar Fűvész Könyv. [Melly a' két magyar hazábann találtatható növevényeknek megesmerésére vezet, a' Linné alkotmánya szerént.] Második rész: Kétfőbbhímesek - Lopvanöszök. [Debreczenbenn, 1807, Nyomtatta Csáthy György,]2+331-608 p. Első kiadás. Csak II. kötet! Korabeli félvászon kötés, színezett lapszélek, kopott borítóval, a címlapon bejegyzésekkel, néhány folto...
Chernel István: Magyarország madarai I-III. (I.,II/1.-2.) köt. Állami Könyvterjesztő Vállalat reprint sorozata. Bp., 1985., ÁKV. Kísérőfüzettel. Gazdag képanyaggal illusztrált. Az eredeti, és rendkívül ritka 1899-es kiadás reprint kiadása. Kiadói aranyozott, illusztrált műbőr-kötés. Ritka!
Heinrich Károly: A Tisza-szabályozás és a szegedi válság. Bp., 1879, Kilián Frigyes. Újrakötött félvászon kötés, néhol ceruzás jelölésekkel, kopottas állapotban.
Schubert, G[otthilf] H[einrich von]: A .övények természetrajza képekben. A második magyar kiadást átdolgozta Dr. Borbás Vince. Bp.,[2022],Pytheas -Tinta, 52 p.+LIII t. Az 1882-es Pfeifer Ferdinánd kiadás igényes reprint kiadása. Kiadói félvászon-kötésben.
Bolyai János: Appendix. [Bolyai Farkas ,,Tentamen" című kétkötetes matematikai monográfiájához írt geometriai függelék, a nem-euklidészi geometria alapozó műve. Második kiadás. Képkötet. ] Wolfgangi Bolyai de Bolya: Tentamen. Iuventutem studiosam in elementa matheseos purae elementaris ac sublimioris methodo intuitiva evidentiaque huic propria introducendi, cum appendice triplici. Tomus II. Elemen...
Goldzieher Vilmos: A szembetegség gyógyítása. Therapia, a gyógyító tudományok könyvtára II. Bp., 1903., Singer és Wolfner, XI+279+11 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott, foltos borítóval.
Archiv der Mathematik und Physik. Dritte Reihe. 16.Band. Hrsg. E. Lampe, W. Franz Meyer, E. Jahnke. Leipzig - Berlin, 1910., Teubner, VIII+376 p.+1 t.; Hozzákötvwe: Sitzungsberichte der Berliner Mathematischen Gesellschaft. Hrsg. vom Vorstand der Gesellschaft. Neunter Jahrgang. Leipzig, 1910, B. G. Teubner, 104 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, festett, mintás lapélekkel.
W. Baer: Die Chemie des praktischen Lebens. Zweiter Band. Leipzig, 1860, Otto Wigand. Német nyelven. Korabeli félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, sérült, szétvált kötéssel, kissé foltos lapokkal.