Available for bidding
20474.
479. Online auction
Books: Natural sciences, Medicine
12 000 HUF
31,09 EUR, 34,29 USD
12 000 HUF
Bolyai János: Appendix. [Bolyai Farkas ,,Tentamen" cÃmű kétkötetes matematikai monográfiájához Ãrt geometriai függelék, a nem-euklidészi geometria alapozó műve. Második kiadás. Képkötet. ] Wolfgangi Bolyai de Bolya: Tentamen. Iuventutem studiosam in elementa matheseos purae elementaris ac sublimioris methodo intuitiva evidentiaque huic propria introducendi, cum appendice triplici. Tomus II. Elementa geometriae et appendices. Pars Secunda: Figurae. [Budapest] Budapestini, 1904. Sumptimbus Academiae Scientiarium Hungaricae (Typis Societatis Franklinianae. VII + [1] p. + 82 t. (kÅ‘nyomat). Bolyai János (1802-1860) matematikus, a magyar geometria legnagyobb alakja. Matematikus apja, Bolyai Farkas (1775-1856) nyomdokain Bolyai János is fÅ‘ként geometriával foglalkozott, és apja éppen készülÅ‘, Tentamen cÃmű kétkötetes matematikai monográfiájához illesztette saját kiegészÃtését, a geometriai ábrákat tartalmazó Appendixet. (Marosvásárhely, 1832-1833). Az Appendix a magyar matematika egyik legbecsesebb műve, a nem-euklidészi geometria alapozó munkája, mely nélkül a 20. századi fizika el sem képzelhetÅ‘. Példányunk néhány levelének fűzése meglazult. Aranyozott, enyhén kopott kiadói félbÅ‘r kötésben. Jó példány.
up to 1.000 HUF | 100 HUF |
up to 5.000 HUF | 200 HUF |
up to 10.000 HUF | 500 HUF |
up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
over 1.000.000 HUF | 100.000 HUF |