A Magyar Irodalom Története. Képes díszmunka két kötetben. I-II. köt. Szerk.: Beöthy Zsolt. I.: A legrégibb időktől Bessenyei fellépteig. II.: Bessenyey felléptétől a kiegyezésig 1772-1867. Bp., 1896, Athenaeum. Első kiadás. Szövegközi és egészoldalas képekkel, kihajtható (részben színes) képtáblákkal, mellékletekkel. Kiadói gazdagon aranyozott félbőr-kötés, Gottermayer-kötés, sérült kötésben.
Arany János összes munkái 3-10., 12. kötetek (9 kötet). Bp., 1885-1891, Ráth Mór. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, változó (többségében jó) állapotban, a gerinceken kisebb sérülésekkel.
Kölcsey Ferenc minden munkái II-VI és IX-X.. kötetek 4 kötetben Szerk.: B. Eötvös József, Szalay László és Szemere Pál. Pest, 1841-1887, Heckenast Gusztáv, Franklin. 258, 6+254+1 p. 263,275,270, 479, 447 p Korabeli egészvászon kötésben, ex librisekkel. pl Szilády László (1812-1862) református lelkész pecsételt ex librisével
Levéltári alapleltárak I. Országos Levéltár. 1., 3-11.: Országos Levéltár 1. köt.: Wellmann Imre: A Magyar Kancellária Levéltára.; Országos Levéltár 3. köt.: Wellmann Imre: Az Erdélyi Kancellária Levéltára.; Országos Levéltár 4. köt.: Varga Endre - Párdányi Miklós: Bírósági levéltárak.; Országos Levéltár 5. köt.: Sashegyi Oszkár: Abszolutizmuskori levéltárak.; Országos Levéltár 6. köt.: Bottló...
Kazinczy Ferenc összes munkái I-IV. köt. I-II. köt.: Költemények. I-II. köt. III. köt.: Pályám emlékezete. IV. köt.: Erdélyi levelek. Kiadja: Abafi Lajos. Nemzeti Könyvtár. I, VII., III., XII. köt. Bp., én.-1879, Aigner Lajos, (Wilckens F. C. és Fia - Markovits és Garai - ny.), 2+V+1+289+1+VI p.; XII+IV+307 p.;4+XVI+371 p.;XXVI+388 p. Kiadó egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Bacsó Péter: A tanú. Rakéta Regénytár. A rendező és szerző, Bacsó Péter (1928-2009) filmrendező által DEDIKÁLT példány! Bp.,(1980.),Magvető. 1846+4 p. A borító Pécsi Gábor munkája.
Tandori Dezső: A feltételes megálló. A szerző, Tandori Dezső (1938-2019) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas és József Attila-díjas költő, író, műfordító által DEDIKÁLT példány! Első kiadás! [Bp.], 1983, Magvető, (Dabas-Bp.,Dabasi-ny.), 474+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Tamási Áron összes novellái. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) író által DEDIKÁLT példány. Bp., 1942., Révai, 926+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel, néhány kissé foltos lappal.
Hamvas Béla: Az ősök nagy csarnoka I-II. köt. I. köt.: India. II. köt.: Kína-Tibet-Japán. Hamvas Béla Művei 19-20. köt. Bp.,én., Medio. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói műanyag védőborítóban.
Joannes Sambucus: Emblemata Antverpiae 1564. Bibliotheca Hungarica Antiqua XI. Bp., 1982, Akadémiai Kiadó. Hasonmás kiadás, német nyelvű kísérőtanulmánnyal. Kiadói egészbőr-kötés, a kísérőfüzet kissé gyűrött.
Lázár Ervin: Egy lapát szén Nellikének. A szerző, Lázár Ervin (1936-2006) Kossuth- és József Attila-díjas író, elbeszélő, meseíró által DEDIKÁLT példány! Bp., 1969., Szépirodalmi, 313 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban.