Available for bidding
4 800 HUF
12,44 EUR, 13,71 USD
4 800 HUF
Aszlányi Károly: Aludni is tilos. Regény. (Aláírt.) (Budapest, 1935). Nova Irodalmi Intézet (Friedmann Á. ny.) 335 + [1] p. Első kiadás. Az első nyomtatott oldalon a szerző saját kezű aláírása. Aszlányi Károly (1908-1938) író, újságíró. A humoros írásairól ismert Aszlányi Károly számos könyvét jelentette meg a két világháború közti minőségi ponyvakiadást gondozó Nova Irodalmi Intézet. Fantasztikus felütéssel kezdődő, spekulatív regénye főhőse egy szép reményű mérnök, Tóth Flórián, akinek különös képessége a leglehetetlenebb körülmények közötti álomba zuhanás. A humorosnak tűnő alapötlet azonban itt egy különös, melodramatikus fordulatokkal bíró társadalmi látlelet a kortárs Budapestről. A munka gondos alapossággal dolgozza ki Budapest szokatlan arculatát, ennek megfelelően a regény az 1930-as évek Budapestjének sajátos bédekkerként is forgatható. Aranyozott gerincű, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
up to 1.000 HUF | 100 HUF |
up to 5.000 HUF | 200 HUF |
up to 10.000 HUF | 500 HUF |
up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
over 1.000.000 HUF | 100.000 HUF |